ua en ru

Росія відклала відкриття нафтового терміналу БТС-2

Росія відклала відкриття балтійського нафтового терміналу в Усть-Лузі до наступного року, повідомили джерела в галузі. Повідомлення з'явилося через кілька днів після того, як контрольні органи країни заявили, що порт був настільки сильно пошкоджений зсувами, що це становило ризик серйозної екологічної аварії.

Термінал в рамках Балтійської трубопровідної системи - 2 (БТС-І2), який, як очікувалося, мав транспортувати 10-20 млн тонн нафти в 2012 році, призначений для того, щоб дати можливість Москві експортувати нафту до Європи, підриваючи тим самим переговорну силу країн з транзитними трубопроводами, таких як Україна.

"Запуск був відкладений до кінця першого кварталу", - заявило одне з джерел в галузі, обізнане з п'ятничним засіданням уряду, скликаним віце-прем'єром Ігором Сєчіним. Як очікувалося донедавна, термінал в Усть-Лузі мав бути відкритий 30 листопада чи в середині грудня. Інше джерело поставило дату відкриття трохи раніше: "Це лютий".