ua en ru

Росія обмежила транзит продуктів з Білорусі через реекспорт

Росія обмежила транзит продуктів з Білорусі через реекспорт
Росія з 24 листопада посилює умови транзиту рослинної продукції з Білорусі через підозри на контрабанду з "заборонених" країн.

Росія з 24 листопада посилює умови транзиту рослинної продукції з Білорусі через підозри на контрабанду з "заборонених" країн. Про це повідомляє РБК з посиланням на прес-службу Россільгоспнагляду.

"Моніторинг, проведений у рамках заходів щодо запобігання нелегальних поставок продукції через Білорусь в обхід введених Росією відповідних економічних заходів, виявив понад 11 тисяч тонн плодоовочевої продукції, виробленої в країнах Євросоюзу, поставлених з Білорусі нібито в Казахстан, але "затрималися" у Росії. Це кількість являє собою більш 10% від загального обсягу продукції переміщується з території Білорусі", - йдеться в повідомленні наглядового відомства від 21 листопада. Россільгоспнагляд "з жалем" констатував, що компетентні служби Білорусі і Казахстану не вжили дієвих заходів.

З "заборонених" країн через Білорусь ввозяться в основному овочі, фрукти, м'ясо, молочні вироби, риба, говорить директор з розвитку асоціації "Руспродсоюз" Дмитро Востріков. При цьому представники мережевих ритейлерів заперечують наявність на полицях своїх магазинів продуктів з санкційного списку.

Про можливе обмеження потоку транзитних вантажів з країни Митного союзу глава Россільгоспнагляду Сергій Данкверт попередив місяць тому. Керівник наглядового відомства розповів про випадок, коли за фальшивими паперів транзитом з території Білорусі було завезено нібито бразильське м'ясо. За документами воно було в Казахстан, але більша частина його "загубилася на території РФ", зазначив він. "Ми затримали десь 300 т європейської продукції з липовими бразильськими документами, а решта 7,5 тис. т так і не дійшли до Казахстану, осіли в РФ", - сказав Данкверт.

Відзначимо, напередодні Россільгоспнагляд виявив 11 тис. т рослинної продукції, яка була вироблена в ЄС і призначалася для Казахстану, однак осіла в Росії.

Нагадаємо, у відповідь на санкції ЄС Росія заборонила на рік ввезення на свою територію з США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії і Норвегії м'яса, риби, молока, сирів, овочів і фруктів.