Росія може накласти вето на проект резолюції Радбезу ООН про санкції проти Сирії

НовиниПолітика    26.08.2011 - 23:27

Росія може накласти вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН про санкції проти Президента Сірії Башара Асада і його найближчого оточення. Цього не виключив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, виступаючи в п'ятницю перед журналістами в Нью-Йорку, передає радіо "Свобода".

Росія запропонувала свій проект резолюції. У ньому міститься заклик до влади Сирії - прискорити проведення демократичних реформ і до опозиції - налагодити діалог з владою.

Позицію, схожу з російською, займає інший постійний член Ради Безпеки - Китай. Країни Заходу наполягають на посиленні санкцій проти керівництва Сирії - у зв'язку з репресіями проти учасників виступів опозиції.

Нагадаємо, країни ЄС за підтримки США підготували проект резолюції, що закликає до міжнародних санкцій проти уряду Сирії. Повідомляється, що в документі значаться санкції проти Президента Асада, 22 інших сирійців і Головного розвідувального управління країни. Французькі дипломати повідомили, що документ був поширений серед членів Ради Безпеки ООН. Американська і європейська делегації сподіваються найближчим часом висунути проект резолюції на голосування.

Раніше рада ООН з прав людини повідомила про намір направити в Сирію спеціальну незалежну комісію для розслідування повідомлень про порушення прав людини сирійською владою. За ухвалення резолюції, що передбачає відправку комісії, проголосували 33 країни.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top