Росія та Китай наклали вето на проект резолюції ООН по Сирії

Неділя 05 лютого 2012 10:24

Росія і Китай наклали вето на проект резолюції ООН по Сирії під час голосування Ради Безпеки ООН, передає Reuters. Решта учасників голосування повністю підтримали проект резолюції, складений за участю Ліги арабських держав.

Представник Марокко Мохаммед Лулічкі висловив своє глибоке співчуття, що "Росія і Китай об'єднали свої сили для недопущення прийняття резолюції". Посол Франції в ООН Жерар Арно звернувся до Ради Безпеки зі славами: "Це сумний день для ради, для всіх жителів Сирії і для демократії".

У проекті резолюції враховано ряд ключових стурбованостей Росії, Китаю та деяких інших членів Ради Безпеки ООН, які відмовилися підтримати вимогу Ліги арабських держав (ЛАД) про передачу Башаром Асадом президентських повноважень віце-президенту Сирії. В остаточній редакції проекту резолюції, співавторами якого виступили Франція, США, Великобританія, Німеччина, Португалія, Колумбія і Того, зняті положення, що конкретизують мирну ініціативу ЛАГ.

Тим не менш, у проекті резолюції висловлюється "повна підтримка" рішення ЛАД від 22 січня 2012 р. "Сприяти очолюваному сирійцями політичному переходу до демократичної, плюралістичної політичної системи ... за допомогою ініціювання серйозного політичного діалогу між сирійським урядом і всім спектром сирійської опозиції під егідою ЛАД відповідно до графіка, встановленого ЛАД".

Разом з тим, в проекті резолюції враховано категоричну відмову Росії, Китаю та інших країн-членів Ради Безпеки ООН використовувати силу для врегулювання сирійського кризи. Так, в преамбулі підтверджується "рішуча прихильність РБ ООН суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності Сирії", а також підкреслюється її намір "дозволити нинішній політичній кризі в Сирії відбуватися мирним шляхом".

Нагадаємо, вчора РБ ООН провела голосування за проектом резолюції по Сирії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся