Росспоживнагляд заявив про порушення у виробництві сиру на українському підприємстві "Гадячсир"

НовиниЕкономіка    30.03.2012 - 09:53

Комісія Федеральної служби по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляду) встановила, що українське підприємство ТОВ "Гадячсир" порушує технологію виробництва сиру. Про це говориться в повідомленні Росспоживнагляду за підсумками перевірки українського підприємства, яка проходила 27-28 березня.

"Виробництво сиру, що поставляється на територію Російської Федерації, проводиться з порушенням технологічного процесу на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва", - наголошується в повідомленні.

За висновком комісії, технологічні параметри з виробництва сиру не відповідають вимогам російського законодавства.
"Так, наприклад, сир напівтвердий сичужний "Російський", що виробляється на підприємстві, не відповідає російським вимогам за формою, розмірами і масою органолептичними показниками. Технологія виробництва зазначеного сиру також порушується за тривалістю обсушки, температурних режимів та строків проведення дозрівання. Наприклад, термін дозрівання сирів замість покладених 60 діб замінений на 20-30 діб. При самопресуванні і пресуванні сирів змінені параметри температури повітря (25°С до 20°С), змінена технологія обсушки сиру по тривалості, температурі в приміщеннях у бік підвищення до 25 -27° С проти 8-12°С, за термінами обсушки з 1-5 днів до 4-5 хвилин і т.д.", - зазначено в повідомленні російського відомства.

У процесі перевірки також виявлено, що "крім виробництва сиру, підприємством виробляються сирні продукти і спреди, технологія яких передбачає використання тропічних олій. Незважаючи на вимоги комісії про представлення технічних документів на сирні продукти і спреди, технічна документація на їх виробництво представлена не була, при цьому була спроба приховати зазначені факти".

Крім того, Росспоживнагляд виявив на підприємстві суттєві порушення санітарно-технічного стану та виробничого контролю технології виготовлення продукції.

За результатами перевірки комісією запропоновано розробити план заходів щодо усунення зазначених недоліків, і представити в Росспоживнагляд.

Нагадаємо, на початку лютого ц. р. Росспоживнагляд офіційно оголосив про заборону поставок у РФ деяких видів сирів трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу (група "Молочний альянс"), "Прометея" (входить в Milkiland) і "Гадячсира" ("Альміра"). "Вони не відповідають встановленим вимогам "Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію" за змістом рослинних жирів і без вказівки їх на етикетці продукту", - зазначили у відомстві.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top