"Росатом" заявляє про надходження ядерного палива з Рівненської АЕС для переробки

"Росатом" заявляє про надходження ядерного палива з Рівненської АЕС для переробки
Фото: завод "Маяк" у Челябінській області РФ

Продукти поділу, які містяться в ОЯП, у ході переробки будуть оскловані і у вигляді кондиційованих РАВ повернуті до України

Опромінені тепловиділяючі збірки ВВЕР-440 Рівненської атомної електростанції (АЕС) в рамках програми з вивезення опроміненого ядерного палива (ОЯП) з України доставлено на переробку на радіохімічний завод ВО "Маяк", що входить до держкорпорації "Росатом". Про це повідомили у прес-службі "Росатома" в Україні.

Відповідно до контракту, продукти поділу, що містяться в ОЯП, в ході переробки буде оскловано і у вигляді кондиціонованих радіоактивних відходів (РАВ) повернуто до України.

За даними інформслужби ФДУП "ПО "Маяк", у процесі переробки будуть отримані цінні компоненти, у тому числі уран, який буде використаний для виготовлення палива для АЕС.

Як наголошується, перевезення ОЯП пройшло у штатному режимі відповідно до контракту, укладеного між ВО "Маяк" і НАЕК "Енергоатом", в узгоджені раніше терміни. Транспортування здійснено згідно із сучасними стандартами безпеки та вимогами МАГАТЕ.

"Поставка опроміненого ядерного палива з України є доказом успішної реалізації програми з вивезення ОЯП і триваючого співробітництва між країнами в галузі атомної енергетики. Основна мета цієї співпраці полягає в забезпеченні безпечної роботи атомних електростанцій України і Росії", - йдеться в повідомленні "Росатома".

Вивіз ОЯП з України до Росії відбувся в рамках угоди між урядами РФ і України про науково-технічне та економічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 15 січня 1993 р., яке передбачає ввезення на територію Росії опроміненого ядерного палива на тимчасове зберігання і переробку з наступним поверненням радіоактивних відходів до України.

Виробниче об'єднання "Маяк" (м. Озерськ, Челябінська обл.) - російське держпідприємство, що займається переробкою ОЯП атомних реакторів, виробництвом ізотопів і засобів радіаційного контролю. ВО "Маяк" виробляє більше половини загального обсягу експорту радіонуклідної продукції Росії.

Як повідомлялося наприкінці жовтня, РФ не отримувала від України офіційної відмови від будівництва заводу ядерного палива.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся