ru ua

РФ відмовилась від перемовин із США про скорочення ядерних арсеналів

РФ відмовилась від перемовин із США про скорочення ядерних арсеналів Фото: ядерна зброя Росії

Оскільки і так уже скоротила свій ядерний арсенал до рівня 1950-60-х років

Переговори між Росією та США щодо скорочення ядерних озброєнь неможливі.

Про це заявив заступник голови російського МЗС Сергій Рябков агентству РИА Новости.

Він пояснив, що Росія і так уже скоротила свій ядерний арсенал до рівня кінця 1950-х - початку 1960-х років.

"Позиція російської сторони щодо перспектив продовження переговорів по СНО і в цілому по скороченню ядерних озброєнь залишається попередньою. Ми вийшли на рубіж, за яким двосторонні російсько-американські переговори у цій сфері не є можливими з кількох причин", - відповів Рябков на питання про заклик Вашингтона.

Дипломат пояснив, що Росія вже знизила "рівень наявних ядерних боєзарядів і їхніх носіїв практично до параметрів, які існували в кінці 50-х - початку 60-х років".

"Цю обставину дуже важливо розуміти, причому не тільки колегам у Вашингтоні, а й усім тим у міжнародному співтоваристві, хто продовжує, ігноруючи факти, агітувати за подальші ядерні скорочення", - сказав Рябков.

"Друга обставина, яка позбавляє нас можливості вести переговори про подальші скорочення (ядерних озброєнь), пов'язана з триваючою дестабілізуючою діяльністю Вашингтона в таких сферах, як створення глобальної системи ПРО, продовження розробки засобів, здатних завдавати роззброюючі удари без використання ядерних боєголовок, але на дальність ураження, рівну дальності стратегічних засобів. Я маю на увазі програму "глобального удару", - сказав дипломат.

Нагадаємо, раніше Білий дім закликав Росію до переговорів про подальше скорочення ядерних арсеналів.