ru ua

РФ може в односторонньому порядку ввести мита для України після підписання нею УА з ЄС

Якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, Росія буде самостійно займатися захистом внутрішнього ринку від українських товарів, не погоджуючи свої дії з партнерами по Митному союзу - Білоруссю і Казахстаном.

Якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, Росія буде самостійно займатися захистом внутрішнього ринку від українських товарів, не погоджуючи свої дії з партнерами по Митному союзу - Білоруссю і Казахстаном.

Перекрити потік української продукції без підтримки сусідів важко, вважають експерти.

Вчора в Сочі відбулося засідання Ради Євразійської економічної комісії (ЄЕК). Напередодні джерела РБК говорили, що на ньому Росія, Білорусія і Казахстан можуть домовитися про спільні заходи економічного реагування на підписання Україною угоди про асоціацію. Однак після зустрічі перший віце-прем'єр Ігор Шувалов (на фото) повідомив, що рішення про захист національного ринку буде прийматися на рівні уряду Росії, а не ЄЕК.

Для захисту Росія може застосувати шосте додаток до договору про зону вільної торгівлі в СНД. За ним країни - учасниці зони вільної торгівлі (куди зараз входить Україна) можуть встановлювати нульові ставки мит до країн зони, якщо в результаті стався суттєве зростання імпорту іноземних товарів через кордон однієї з країн. Іншими словами, Росія може підняти ставки на продукцію з Білорусі чи Казахстану, якщо доведе, що товар імпортується спочатку з ЄС на Україну, а потім з України потрапляє на ринок Білорусії і Казахстану. Нульові ставки не можуть бути вище тих, які взяла на себе країна в рамках входження в СОТ.

Російські відомства економічного блоку, включаючи митну службу, в разі підписання Україною угоди будуть відслідковувати ситуацію з вступниками товарами з території країн Митного союзу і не виключає запровадження захисних заходів, сказав РБК учасник наради.

Схема контролю буде виглядати наступним чином: у разі зростання обсягів вступників окремих груп товарів російська митниця буде запитувати інформацію про причини збільшення поставок у митних служб Білорусі та Казахстану і в разі необхідності вводити так званий профіль ризику. Росія зможе підвищувати мита щодо окремих груп товарів, включених в профіль ризику, до європейського рівня і вводити звичайний режим оформлення товарів. Зараз для України діє пільговий митний режим: товари обкладаються нульовим митом (виняток становить білий цукор, який оподатковується за ставкою 340 дол. за тонну), і у відношенні їх діє спрощений режим оформлення.