РФ та Норвегія підписали договір про розподіл спірної території Арктики

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв і прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг 15 вересня в Мурманську підписали Договір про розмежування морських просторів і співпрацю в Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані, передає ВВС.

Переговори між Москвою і Осло про розподіл морського кордону почалися ще в 1970 р., і це питання було основним у відносинах Норвегії та СРСР, а потім Норвегії і Росії протягом 40 років.

Розмежування морських просторів між Росією і Норвегією має велике значення і в контексті триваючої гонки арктичних держав (США, Канади, Росії, Норвегії і Данії), в рамках якої вони збирають докази для пред'явлення своїх територіальних претензій на шельф відповідно до Конвенції ООН з морського права .

Згідно з конвенцією, країни можуть розширити зону, в якій вони мають виключне право на видобуток мінеральних ресурсів, на ділянки дна, що є продовженням геологічної структури материка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся