ru ua

Результати виборів мера Харкова 2015: підсумки підрахунку голосів

Результати виборів мера Харкова 2015: підсумки підрахунку голосів Фото: результати виборів мера Харкова

Сьогодні, 25 жовтня, харків'яни обирають мера міста. На цій сторінці в режимі онлайн буде оновлюватися інформація ЦВК, що відображає результати виборів мера в Харкові.

Згідно з даними ЦВК на крісло міського голови претендують 11 кандидатів, включаючи чинного мера Геннадія Кернеса. Якщо ніхто з кандидатів не набере більше 50% голосів через два тижні в Харкові пройде другий тур виборів. У ньому братимуть участь два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів харків'ян.

Попередні результати виборів у Харкові

Чинний мер Харкова Геннадій Кернес заявляє, що за результатами підрахунку 96% бюлетенів набрав вже 64,64% голосів виборців на місцевих виборах.

За результатами паралельного підрахунку голосів, здійснюваного громадською мережею ОПОРА, кандидат у мери Геннадій Кернес отримав майже 66% голосів.

"Результати паралельного підрахунку голосів по міському голові дещо відрізняється від результатів екзит-полів, озвучених вчора. Але це є достовірні дані, які зафіксовані також у протоколах, які є на руках у наших спостерігачів. Геннадій Кернес, згідно з паралельним підрахунком голосів отримав 65,88 % або 313 тис. 255 голосів виборців. На другому місці - Тарас Ситенко, який отримав 12,25% голосів або показник - 58 тис. 269 голосів. Всі інші кандидати отримали менше 5% голосів ", - повідомила коордінатор громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Результати виборів мера Харкова 2015: підсумки підрахунку голосів

Фото: ОПОРА

Результати екзит-полів на виборах у Харкові

Згідно з опитуванням, результати якого оприлюднили після закриття виборчих дільниць представники "Самопомочі", на виборах мера Харкова з великим відривом лідирує Геннадій Кернес - за нього проголосували 58% харків'ян. Водночас за кандидата в мери Харкова від "Самопомочі" Тараса Ситенка проголосувало 15,96%.

Згідно з даними опитування Комітету виборців України (КВУ) для "Громадського ТБ", Кернес набрав 59,3% голосів.

Представник "Самопоміч" Тарас Ситенка набрав 16,4% голосів, за самовисуванця Юрія Сапронова проголосували 6,3% виборців, за Ігоря Балуту від Волонтерської партії України - 5,3%.

Що вплинуло на результат виборів мера у Харкові

Спостерігачі зареєстрували низку порушень законодавства в ході виборів.

Так, за даними громадянської організації ОПОРА (моніторить вибори), в Харкові одна з виборчих дільниць не відкрилась, а із сейфа голови комісії цієї дільниці пропала печатка.

Водночас на виборчій дільниці №631099, який знаходиться в університеті громадського харчування на вулиці Клочківській 333, стався конфлікт. За словами кандидата від однієї з партій, яка беруть участь у виборах до міськради, її побив невідомий. Правоохоронці з'ясовують обставини події.