ru ua

Сенцов засуджений до 20 років російської колонії

Сенцов засуджений до 20 років російської колонії Фото: Олег Сенцов

На суді був присутній генконсул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко

В Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (Росія) сьогодні, 25 серпня, оголошено звинувачувальний вирок українському режисеру Олегу Сенцову і антифашисту Олександр Кольченко, які звинувачуються у підготовці терактів у Криму. Про це із зали суду повідомляє "Медіазона".

"За статтею про створення терористичного спільноти він засуджений до 15 років позбавлення волі, за участь у двох терактах - до 10 і 11 років. За готування до вчинення вибуху - сім років, за незаконне зберігання зброї і боєприпасів - п'ять років. Отже, шляхом додавання термінів Олег Сенцов отримав 20 років позбавлення волі", - зазначає видання.

У той же час український анархіст Олександр Кольченко визнаний винним в участі терористичному співтоваристві і засуджений до 10 років російської колонії.

Зазначимо, що після оголошення вироку, у відповідь на запитання судді, чи зрозумілий їм вирок, Олег Сенцов і Олександр Кольченко прямо в клітці заспівали гімн України.

На вирок Олегу Синцову відразу ж відреагував Президент України Петро Порошенко.

"Тримайся, Олег. Прийде час, і ті, хто організував судилище над тобою, самі опиняться на лаві підсудних!", - написав він у своєму Twitter.

На засіданні були присутні представники українських ЗМІ, а також генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.

Нагадаємо, прокурор просив суд засудити Сенцова до 23 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Кольченко - до 12 років. Державний обвинувач просив суд врахувати, що Сенцов і Кольченко визнані осудними і повністю усвідомлювали свої дії.

У своєму останньому слові на попередньому засіданні суду Олег Сенцов назвав процес в Ростові-на-Дону "судом окупантів", який "не може бути справедливим визначенням".

На тому ж засіданні Олександр Кольченко не визнав себе винним у тероризмі. "Вважаю цю справу сфабрикованою і політично мотивованим", - заявив анархіст і додав, що просити про що-небудь суд він не має наміру.

Нагадаємо, Олега Сенцова і Олександра Кольченко заарештували в травні 2014 р. ФСБ оголосила, що вони є членами забороненої в Росії української організації "Правий сектор". За версією слідства, вони планували вчинення диверсійно-терористичних актів у ряді кримських міст, а в подальшому знищення низки об'єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередач.

В ході судового засідання 6 серпня Кольченко визнав свою участь у підпалі офісу Партії регіонів в Криму, проте заявив, що український режисер Олег Сенцов не мав відношення до організації терактів на півострові.

Раніше в ході судових розглядів один з ключових свідків у справі Сенцова і Кольченко історик Олексій Чирній, визнав свою провину у справі про підготовку терактів у Криму, відмовився дати додаткові свідчення проти обвинувачених. Пізніше інший свідок звинувачення Геннадій Афанасьєв також відмовився від дачі свідчень проти Сенцова і Кольченко.

Напередодні зі зверненнями на захист Сенцова виступили російські режисери Олександр Сокуров, Володимир Котт, Володимир Мірзоєв, Олексій Герман-молодший, Павло Бардін, Олексій Федорченко, Аскольд Куров, а також Андрій Звягінцев.