Рішення припинити відшкодування ПДВ підприємствам "Метінвесту" є тиском на бізнес - аналітик

НовиниПолітика    08.09.2015 - 11:49

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що рішення органів державної влади припинити відшкодування ПДВ підприємствам групи "Метінвест" є тиском на бізнес і його акціонерів.

"Для України ідеальним варіантом є збереження роботи промислових підприємств на території так званих ДНР і ЛНР, але тільки за умови юридичної реєстрації цих підприємств на території, підконтрольній українським органам влади. Тоді усі податки будуть сплачуватися до бюджету України", - зазначив він.

В "Метінвесті" раніше заявляли, що всі українські підприємства групи керуються у своїй діяльності виключно українським законодавством і сплачують податки в державний бюджет України. Так, наприклад, хоча виробничі потужності Харцизького трубного заводу і Єнакіївського металургійного заводу знаходяться на територіях, контрольованих органами влади України, юридично ці підприємства зареєстровані у Маріуполі, який контролює українська влада.

Невідповідність фактичної та юридичної адрес підприємств групи "Метінвест" стало підставою для Держказначейства за приписом СБУ зупинити відшкодування податку на додану вартість торговій компанії "Метінвест-Україна", Харцизькому трубному заводу і Єнакіївському металургійному заводу, які входять до групи "Метінвест".

На думку Охріменка, для того щоб влада не тиснула на бізнес і не піднімалися питання того, де фактично виробляється продукція - на підконтрольній Україні території або непідконтрольній - необхідно внести зміни в законодавство.

"У нас є закон про особливий статус Криму. Його можна розширити на територію Донбасу, яку не контролює Україна. Тоді не будуть підніматися питання того, де фактично виробляється продукція - на підконтрольній території Україні або на непідконтрольній. Тоді це будуть економічно території України", - вважає Охріменко.

Нагадаємо, що вчора від голови ДФС Романа Насірова надійшла пропозиція скасувати відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в принципі - як на контрольованій, так і неконтрольованій території в зоні АТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top