Регулятор порівняв споживання електроенергії в Україні і країнах ЄС

Регулятор порівняв споживання електроенергії в Україні і країнах ЄС
Ілюстративне фото (Віталій Носач, РБК-Україна)

Споживання менше, ціна нижча

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оприлюднила дані щодо споживання та цін на електроенергію в Україні та країнах Європейського союзу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію комісії в Facebook.

За даними НКРЕКП, середньомісячне споживання електроенергії у 2018 році на одне домогосподарство в Україні становило 164 кВт∙год, що майже в два рази менше, ніж в цілому по країнах ЄС (304 кВт∙год).

У той же час вартість електроенергії (1,28 грн за кВт∙год) в Україні значно нижча, ніж в країнах сусідах (Румунія - 4,21 грн, Польща - 4,86 грн, Словаччина - 5,84 грн, Чехія - 6,81 грн).

Тривалість перерв в електропостачанні в Україні значно вища, ніж в країнах ЄС: планові 455 хвилин за 2018 рік, непланові - 696. У ЄС - 160 хвилин планові, 102 - непланові.

Регулятор порівняв споживання електроенергії в Україні і країнах ЄС

Як повідомляло РБК-Україна, за даними Держстату, у другому півріччі 2018 року середня ціна для населення за 1 кВт⋅год склала 1,20 грн з ПДВ, що менше, ніжу першому півріччі 2018 року (1,21 грн)

Нагадаємо, станом на кінець лютого 2019 року заборгованість населення за постачання електричної енергії склала 6,1 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся