ua en ru

Реальні ціни на зерно в найближчі 10 років можуть вирости в середньому на 20%, - ООН

Реальні ціни на зерно в найближчі десять років можуть вирости в середньому на 20%, а ціни на м'ясо - на 30% порівняно з 2001-2010 рр.. Про це йдеться в спільному огляді перспектив сільського господарства Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) і Продовольчої і сільськогосподарської організації (FAO) Організації об'єднаних націй (ООН).
"Хоча зростання цін - як правило хороша новина для фермерів, він може надати руйнівну дію на бідні верстви населення країн, які витрачають велику частину своїх доходів на продовольство", - заявив генеральний секретар OECD Анхель Герра.
За прогнозами аналітиків, на всіх етапах харчового ланцюга зберігаються високі ціни на сировинні товари, що може призвести до зростання інфляції роздрібних цін у більшості країн світу. Крім того, існують побоювання з приводу економічної стабільності і продовольчої безпеки деяких країн, що розвиваються.
"У зв'язку з цим ми звертаємося до урядів із закликом про гласність і прозорість фізичних і фінансових ринків, стимулювання інвестицій, що збільшують продуктивність праці в країнах, що розвиваються, усуненні політики, спотворює виробництво і торгівлю, а також про надання допомоги незахищеним верствам населення", - говориться в доповіді.
На думку генерального директора FAO Жака Діуфа, "в поточному ринковому контексті волатильність цін, можливо, буде і далі відрізняти сільськогосподарські ринки; необхідна послідовна політика стримування волатильності цін і обмеження її негативних наслідків ... ключове рішення проблеми полягає в зростанні сільськогосподарських інвестицій та інтенсифікації аграрного розвитку розвиваються країн, де в даний час проживає 98% голодуючих, і де в найближчі десятиліття очікується 47% зростання чисельності населення ".
В огляді говориться, що в найближче десятиліття зростання світового сільськогосподарського виробництва сповільниться в порівнянні з минулим. Очікується, що приріст сільськогосподарської продукції складе 1,7% на рік у порівнянні з 2,6% в 2001-2010 рр.. Незважаючи на більш повільне зростання, очікується, що обсяг виробництва на душу населення буде збільшуватися на 0,7% на рік.
Нагадаємо, за думку аналітиків, Україні, РФ і Казахстан до 2020 р. вийдуть на перше місце з експорту пшениці, обігнавши США.