Розростання кризи в єврозоні призведе до скорочення українського експорту, - експерт

П'ятниця 07 жовтня 2011 14:27

Якщо дефолт Греції призведе до розростання боргової кризи в Італії, Іспанії і навіть Франції, то експорт України до країн цього регіону скоротиться. Про це під час прес-конференції заявив аналітик FOREX CLUB в Білорусії Валерій Полховський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо дефолт Греції призведе до розростання боргової кризи в Італії, Іспанії і навіть Франції, а коштів Європейського фонду фінансової стабільності на покупку облігацій країн єврозони буде недостатньо, то нафта на світовому ринку значно подешевшає. Це, в свою чергу, призведе до більш суттєвого уповільнення зростання економіки СНД і скорочення українського експорту до країн ЄС. Темпи зростання ВВП єврозони в наступному році на тлі боргових проблем периферійних країн регіону можуть виявитися нижчими за рівень поточного року (1,4-1,5%). Відповідно, істотного зростання експорту з України в цей регіон, в порівнянні з 2011 р., очікувати не варто ", - зазначив Полховський.

За його словами, експорт України в азіатські країни більш стабільний, в порівнянні з експортом до СНД і Європи, незважаючи на серйозні труднощі з доступом до цього ринку. "Очікується, що темпи економічного зростання країн Азії залишаться стабільними, як до кінця поточного, так і в наступному році, і попит на українську продукцію з боку цього регіону збережеться. Експорт вітчизняних товарів до країн СНД з січня по липень поточного року склав 37,7 % від всього експорту, до єврозони - 29,23%, Азії - 24,75%", - сказав аналітик.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся