Розмив дамби БСА повністю ліквідовано, - "Київводоканал"

Четвер 11 квітня 2013 16:00

Розмив дамби мулового поля № 3 Бортницької станції аерації (БСА) ліквідовано, виливу талої води на прилеглі території та загрози екології немає. Про це повідомляє прес-служба "Київводоканалу".

"Перш за все, звертаю увагу, що через промиву у дамбі відбувся вилив талої води, яка потрапляла в спеціальний приймальний канал - залізобетонний резервуар, тобто ні виливу залишкового мулу або каналізаційних стоків на прилеглі до БСА території не був", - зазначив голова правління "Київводоканалу" Валерій Ченчевий під час брифінгу на БСА.

Нагадаємо, в середу близько 19 години в Бориспільському районі Київської обл. на муловому полі № 3 площею 106 га БСА в результаті інтенсивного танення великої маси снігу і високого підняття грунтових вод сталося перенасичення дамби вологою, що призвело до втрати її стойкостних характеристик.

В 20:00 на місце промиву прибули керівники "Київводоканал". Після огляду місця аварії голова КМДА Олександр Попов прийняв рішення про залучення Головної служби надзвичайних ситуацій та військових до локалізації прориву.

До ліквідації надзвичайної ситуації залучалися 590 чоловік і 36 одиниць спеціальної техніки, а саме: від ДСНС України - 310 осіб та 10 одиниць техніки, від Міністерства оборони - 240 осіб, від технічних служб водоканалу - 40 чоловік і 26 одиниць техніки. Було використано 5 тис. мішків з піском

У 2:45 ночі, 11 квітня, прорив був локалізований, в 5:45 витік води припинен, позаштатна ситуація ліквідована.

"Наша лабораторія на місці події відразу провела експрес-аналіз, який підтвердив, що це звичайна тала вода. Подібний аналіз - це стандартна процедура, яка обов'язково проводиться, адже ми повинні знати, в яких умовах будуть працювати люди, за яких ми відповідаємо", - зазначив перший заступник голови ГосЧС Сергій Данилюк.

Зазначене муловому полі є законсервованим, але не експлуатується вже протягом близько 10 років. Загрози підтоплення найближчих населених пунктів не було. Нагадаємо також, що мулові поля розташовані на відстані 12-13 км від річки Дніпро та Києва.

"Бортницька станція аерації працює в штатному режимі, адже мулові поля розташовані в 12 км, тим більше саме ці майданчики ми вже давно не використовуємо. Тож ніякої загрози навколишньому середовищу, в тому числі - грунтовим водам, річках, населеним пунктам немає", - додав начальник БСА Володимир Бражник.

Читайте також: Загрози повторних проривів на Бортницькій станції аерації немає, - Проскуряков

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся