ru ua

Розгін студентів і затримання протестувальників: що відбувається в Білорусі

Розгін студентів і затримання протестувальників: що відбувається в Білорусі Фото: розгін студентів у Мінську (tutby)

У Мінську студенти влаштували масштабний антиурядовий протест. Міліцейські вже почали розгін протестувальників, також студентів затримують, більш докладно в матеріалі РБК-Україна.

Затриманих журналістів завтра судитимуть

Затриманих сьогодні вдень журналістів залишають в РУВС. Завтра їх судитимуть за ст. 23.34 "порушення порядку організації або проведення масових заходів". За цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу або адміністративного арешту.

Протестуючі знову прийшли в центр Мінська

В центр Мінська йде колона людей з близько 100 осіб. У демонстрантів в руках прапори. Автомобілісти, які проїжджають повз, їм сигналять.

У Гродно затримали студентів

На мітинг на вокзал приїхали близько 20 студентів Гродненського державного університету. Вони просто стояли без символів і гасел. Чотирьох осіб затримали силовики.

Нові затримання

На перехресті вулиць Кірова та Свердлова почалися нові затримання. Біля стадіону "Динамо" затримано щонайменше семеро осіб, ще двох затримали трохи раніше.

Підходи до площі Незалежності перекриті

Силовики кілька разів перекривали підходи до площі Незалежності. О 16.00 студенти вийшли на проспект, частина з них прорвала оточення міліції. Протестувальники наближалися до площі, кілька разів перебігаючи дорогу. Підходи залишаються перекритими, і студенти пішли в сторону стадіону "Динамо".

Силовики блокують колони, студенти проривають оточення

У Мінську на Немизі дорогу колоні студентів перекрила міліція. Протестуючі спробували обійти її, а біля Кафедрального собору прорвалися і почали тікати від правоохоронців. Пізніше студенти обійшли ще одну "живу стіну", рухаючись далі у бік площі Незалежності. Вони кажуть, що хочуть дійти до Міністерства освіти.

Викладачі забороняють студентам виходити на протест

Викладачі БНТУ не дозволили студентам приєднатися до колони протестувальників. Коли колони Студентського маршу пройшли по проспекту Незалежності в Мінську біля головного корпусу Білоруського національного технічного університету, протестуючі скандували "БНТУ! БНТУ!", але керівники факультетів стояли вздовж паркану і стежили, щоб ніхто зі студентів не вийшов.

Будівлю БНТУ заблокували силовики

Міліція і ОМОН заблокували вулицю Карла Маркса і під'їзд до Жовтневої площі на проспекті Незалежності.

Як повідомляє Tut.by, студентів Білоруського національного технічного університету не випускають з одного з корпусів.

Тим часом, викладачі, співробітники, випускники та студенти Білоруської державної академії мистецтв опублікували відкритий лист з вимогою проведення нових виборів.

В ході маршу студентів у Мінську затримано 17 осіб

Правозахисна організація "Весна" повідомляє про затримання 17 осіб у ході протестів в Мінську.

1. Владислав Стасевич.
2. Вікторія Гранковська.
3. Дмитро Островський.
4. Марія Ваітовіч - журналіст "Єврорадіо".
5. Раман Хадун - журналіст "Єврорадіо".
6. Роман Самуїлов.
7. Олег Кузьмич.
8. Дмитро Кривонос.
9. Дмитро Шулюк.
10. Вадим Белявец - викладач історичного факультету Білоруського державного університету.
11. Себастьян Заре.
12. Гліб Шевченко.
13. Артем Бабич.
14. Марія Шеришевська.
15. Ангеліна Гавриленко.
16. Анастасія Лазарова.
17. Андрій Савич.

МВС Білорусі заявило про затримання протестувальника

Міліцейські затримали 42-річного жителя облцентру, який очолював колону протестувальників в Бресті 30 серпня. За даними МВС, він раніше 30 разів порушував адміністративне законодавство країни.

"Щодо брестчанина складено адміністративний протокол за участь в несанкціонованих масових заходах", - йдеться в повідомленні.

Колони студентів об'єдналися

Студенти Академії мистецтв влилися потік студентів Білоруського національного технічного університету. Загальна колона протяжністю більше 900 метрів пройшла площу Якуба Колоса і рухається далі.

Розгін і затримання студентів

В районі площі Незалежності, що у Мінську, почалися затримання. Міліцейські підійшли до студентів і запропонували розійтися. Студенти зімкнулися в коло і відмовилися розходитися. Після цього силовики почали висмикувати людей із ланцюга і відводити.

На протест виходять студенти Білоруського національного технічного університету, Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки, Мінського державного лінгвістичного університету.

Фото: розгін студентів в Білорусі (news.tut.by)

Співробітники ОМОН почали затримувати студентів. Також був затриманий викладач історичного факультету Білоруського державного університету Вадим Білявець.

Тим часом колона студентів вийшла з парку Горького і продовжує рух.

Студенти влаштували перформанс

Біля Академії мистецтв студенти і ті, що їх підтримують, влаштували перформанс. Його учасники, понад 50 осіб, заклеїли роти чорним скотчем. На плакатах зустрічаються написи "Гвалтам праўду не задушыш", "Мовчання - знак згоди?".

Розгін студентів і затримання протестувальників: що відбувається в БілорусіФото: протест у Мінську (news.tut.by)

Лукашенко відкидає громадянську війну в Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в країні не буде громадянської війни. За його словами, білорусам ніхто не дасть більше, ніж вони можуть заробити самі.

"Якщо ми почнемо один одного ламати через коліно, знаєте, що вийде. Буде мінімум громадянська війна. Але не переживайте, цього не буде", - сказав Лукашенко.

Влада пригрозила студентам службою в армії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 27 серпня пригрозив скасуванням відстрочок від армії студентам, які беруть участь в акціях протесту.

"Ну, не хочуть вчитися, тоді Батьківщину треба захищати. У нас Вітчизна в небезпеці", - заявив він.

Нагадаємо, анонсувалось, що у Білорусі студенти приєднаються до загальнонаціонального страйку.

Раніше РБК-Україна писало, що Лукашенко пообіцяв зберегти "спільну вітчизну" з російським президентом Володимиром Путіним.