Розподіл митних надходжень в рамках МС має розумні пропорції, - Віктор Медведчук

НовиниЕкономіка    26.12.2012 - 12:56

Розподіл митних надходжень в рамках Митного союзу (МС) має розумні і справедливі пропорції. Про це у своєму блозі написав лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, коментуючи заяви нардепа від «УДАРу» Віктора Пинзеника.

«Днями член багатьох урядів України, а нині депутат від партії «УДАР» Віктор Пинзеник вирішив знову полякати українців, цього разу на парламентському засіданні. Мовляв, вступить Україна в МС і майже всі гроші, які стягує митниця, доведеться віддавати, як він висловився, в «общак». Адже зараз в ТС 88% цих платежів надходять Росії, 7,3% - Казахстану, 4,7% - Білорусі... Треба прояснити ситуацію. По-перше, гроші від імпортних мит дійсно діляться саме в такій пропорції, як озвучив Віктор Михайлович. Тільки, як і слід було очікувати від полум'яного прихильника євроінтеграції, він забув сказати про найважливішу деталь. Так, та ж Білорусь отримує 4,7% доходу не тільки від імпортних мит, взятих її митницею, але й 4,7% від того, що зібрали російські та казахстанські митники - а це вже зовсім інші цифри. Чому все ділиться саме в такій пропорції? Та тому, що обсяг імпорту в Росію (не з країн МС) в 7,3 рази більше, ніж його сумарний обсяг у Білорусію і Казахстан. А обсяг імпорту в Казахстан в 1,5 рази більше, ніж в Білорусь... По-друге, всупереч твердженням Пинзеника, доходи від імпортних ПДВ і акцизів, які отримують на митниці, не діляться, а цілком потрапляють до бюджету країни, в яку товар ввозиться», - написав Медведчук.

«Нарешті, треба відзначити, що участь у МС означає, що Україна стає привабливою країною для транзиту в Росію та інші країни Союзу. Бо в цьому випадку буде все одно імпортувати товар в Росію через Новоросійськ або через Одесу. А це додаткове завантаження українських портів та інших транспортних підприємств і додаткові доходи до бюджету», - резюмував лідер «Українського вибору».

Читайте також: Думка євродепутата про прагнення українців в ЄС є перекручуванням фактів, - Віктор Медведчук

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top