ru ua

У Раді зареєстрований законопроект про денонсацію угоди з РФ про культурних центрах

У Раді зареєстрований законопроект про денонсацію угоди з РФ про культурних центрах Фото: Ірина Фриз (УНІАН)

У Раді зареєстрований законопроект про денонсацію угоди з РФ про заснування та умови діяльності культурних центрів

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про денонсацію угоди між урядами України та Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів. Про це народний депутат України фракції партії "Блок Петра Порошенка Ірина Фриз повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Повідомляється, що у ВР зареєстрований законопроект №0162 "Про денонсацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів".

За словами Фриз, при подачі законопроекту була врахована також позиція СБ України та її оцінка діяльності Російського центру науки і культури, а також вплив на національну безпеку України.

"Слід враховувати, що 31 грудня 2015 указом президента РФ №683 введена в дію "Стратегія національної безпеки Російської Федерації". У розділі "Культура" цього документа статтею 81 наголошується, що Росія реалізує програми підтримки вивчення російської мови і культури в державах-учасницях СНД для прискорення євразійської інтеграції. У статті 82 стратегії визначаються завдання щодо розвитку загальної гуманітарної та інформаційно-телекомунікаційного середовища на територіях держав - учасників СНД, а також використання культурного потенціалу Росії в інтересах багатостороннього міжнародного співробітництва з метою підвищення ролі Росії у світовому гуманітарному й культурному просторі", - зазначила вона

Також Фриз висловила надію на швидке проходження законопроекту в комітетах і позитивний розгляд в сесійній залі.

Нагадаємо, раніше українська сторона контактної групи по Донбасу наполягає на денонсації указу президента Росії Володимира Путіна про визнання, виданих в ОРДЛО так званих "документів".