Раді рекомендують дозволити журналістам не погоджувати інтерв'ю

Раді рекомендують дозволити журналістам не погоджувати інтерв'ю
Голова парламентського комітету зі свободи слова Вікторія Сюмар

Парламентський комітет з свободи слова рекомендує Верховній Раді України прибрати з усіх законів вимога до журналістів щодо узгодження інтерв'ю. Відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема мова йде про законопроект №2047 "Про внесення зміни до статті 13 Закону України "Про авторське право і суміжні права".

"Ми пропонуємо, щоб зняти норму про узгодження інтерв'ю з усіх законів, де вона знаходилась і з закону про друковані ЗМІ, що вважається вже згодою на інтерв'ю сам факт дачі інтерв'ю державним чиновником, тобто людиною, яка утримується за кошти бюджету", - зазначила голова комітету, нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

Вона зазначила, що журналісти не будуть зобов'язані погоджувати інтерв'ю з чиновниками, якщо особа, яка дає інтерв'ю, не попередить про це перед інтерв'ю.

"Чиновник може сказати: я не дам Вам це інтерв'ю або коментар, якщо ми з Вами не підпишемо договір про те, що я є співавтором, і я погоджую", - сказала Сюмар.

За її словами, якщо людина просто дає інтерв'ю, не попередивши на початку, що буде просити узгодження, журналіст може не погоджувати таке інтерв'ю.

"Ми дали право на відповідь, якщо громадянин або чиновник вважає, що його права порушені, тобто його слова неправильно трактували, він може надіслати до редакції, редакція може опублікувати, а може не публікувати спростування. Редакція вже сама розглядає, наскільки аргументи є достатніми", - сказала Сюмар.

Нагадаємо, профільний комітет Ради також рекомендував прийняти зміни в закон про рекламу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся