ru ua

Раді пропонують дозволити позбавляти громадянства за вчинення злочинів проти цілісності України

Народні депутати з фракції "Свобода" Юрій Михальчишин, Маркіян Лопачак, Михайло Головко пропонують Верховній Раді України дозволити позбавляти громадянства України за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України або державною зрадою.

Народні депутати з фракції "Свобода" Юрій Михальчишин, Маркіян Лопачак, Михайло Головко пропонують Верховній Раді України дозволити позбавляти громадянства України за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України або державною зрадою. Про це йдеться у законопроекті № 4242а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підстав набуття та припинення громадянства України)", - текст якого оприлюднений на сайті парламенту.

Крім того, законопроект пропонує доповнити статтю 19 цього закону пунктом 4, згідно з яким підставою для втрати громадянства України є "вчинення особою злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством, якщо вчинення цих злочинів особою встановлено вироком суду, що набрав законної сили".

Позовну заяву до суду для припинення громадянства України для осіб, які вчинили злочини, пов'язані з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством повинна готувати Служба безпеки України.

Зазначена позовна заява має бути подана до суду протягом одного місяця з моменту набуття вироком суду законної сили щодо вчинення вищезазначених злочинів (відповідні доповнення пропонується внести до статті стаття 24 закону України "Про Службу безпеки України").

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці до документу, особи, які вчинили злочини, пов'язані з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою та ін. є особливо небезпечною категорією зловмисників, які створюють постійну загрозу для національної безпеки України та життя, здоров'я та майна громадян України та громадян інших держав, які проживають на території України.

"Тому наданий до розгляду законопроект, пропонує припиняти громадянство України у зазначеної вище категорії осіб після набуття вироками стосовно них законної сили", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Крім того, законопроект пропонує внести зміни до статті 6 закону України "Про громадянство України", доповнивши перелік підстав для набуття громадянства України пунктом 9-1 "набуття громадянства України через українське етнічне походження".

"Право на набуття громадянства України через українське етнічне походження мають громадяни іноземних держав або особи без громадянства, у яких один з батьків або дід, баба були етнічними українцями. Зазначені особи можуть проживати як на території України, так і на території іноземних держав", - йдеться у законопроекті.

"Реалізація норм пропонованого проекту закону України дозволить припинити громадянство України в осіб за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством, якщо вчинення цих злочинів особою встановлено вироком суду, що набрав законної сили, а також встановити додаткову підставу для набуття громадянства - набуття громадянства України через українське етнічне походження", - йдеться у пояснювальній записці.