Раді пропонують зобов'язати ФГВФЛ відшкодовувати вклади учасників держпрограми доступного житла

Понеділок 16 червня 2014 19:08
Група народних депутатів пропонують Верховній Раді України зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) відшкодовувати у повному обсязі вклади учасників державної цільової соціально-економічної програми придбання доступного житла.

Група народних депутатів пропонують Верховній Раді України зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) відшкодовувати у повному обсязі вклади учасників державної цільової соціально-економічної програми придбання доступного житла. Про це йдеться у законопроекті № 4074а "Про внесення змін до статті 26 закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо забезпечення виконання державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла", текст якого оприлюднений на сайті парламенту.

Авторами законопроекту виступили Володимир Сальдо (депутатська група "Економічний розвиток"), Валерій Дубіль (фракція "Батьківщина"), Олександр Єдін (депутатська група "Економічний розвиток"), Дмитро Андрієвський ("Батьківщина") та Володимир Продивус (позафракційний).

Зокрема законопроект пропонує доповнити статтю 26 закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням, згідно з яким "Фонд відшкодовує кошти за вкладами для участі у державній цільовій соціально-економічній програмі будівництва (придбання) доступного житла у розмірі вкладу. Положення щодо граничного розміру відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду не поширюється на даний вид вкладів".

"Вкладник, що є учасником зазначеної державної цільової соціально-економічної програми набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладом за рахунок коштів Фонду після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку", - йдеться у законопроекті.

Також проектом закону передбачається, що дія цього закону поширюється на правовідносини, що виникли у зв'язку із виведенням неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків до набрання чинності цим законом.

На думку авторів законопроекту, ухвалення цього документу захистить майнові права і права на житло громадян - учасників зазначеної програми та забезпечить її виконання.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся