ru ua

У Раді опубліковано закон про всеукраїнський референдум

У Раді опубліковано закон про всеукраїнський референдум Фото: Верховна рада (РБК-Україна)

Текст законопроекту опубліковано 4 березня

У Верховній раді з'явився текст законопроекту "Про всеукраїнський референдум". Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Згідно з текстом проекту, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання про: затвердження змін до розділів I (Загальні засади), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції) Конституції; вирішення питання загальнодержавного значення; затвердження закону про ратифікацію міжнародного договору, який передбачає зміну території України; припинення дії закону або окремих його положень.

На всеукраїнський референдум, згідно з проектом, може виноситися одночасно не більше трьох питань. Результати референдуму не повинні стверджуватися будь-яким державним органом.

Рішення, прийняте під час референдуму, може бути змінено шляхом всеукраїнського референдуму не раніше, ніж через три роки з дня його прийняття.

Наголошується, що громадське обговорення законопроекту триватиме до 18 березня.

Нагадаємо, раніше перший заступник глави парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що в Раді підготували законопроект про всеукраїнський референдум, але він ще потребує доопрацювання. Пізніше перший віце-спікер повідомив, що робоча група напрацювала фінальний варіант тексту законопроекту.

Раніше Стефанчук розраховував, що законопроект про народовладдя буде внесений до сесійної зали у листопаді 2019 року. Він зазначав, що у Верховній раді зареєстровано близько восьми проектів, що стосуються народовладдя і референдуму.