В Раді пояснили доцільність трирічного планування бюджету
Завдяки такому механізму буде впроваджено чіткий алгоритм виділення коштів, вважають у бюджетному комітеті
Внесенням змін до бюджетного кодексу №8044 про введення трирічного планування бюджету Рада зможе встановити чіткий алгоритм фінансування галузей. Про це у коментарі РБК-Україна повідомив заступник голови комітету Верховної ради України з питань бюджету Сергій Мельник.
Нардеп назвав ідею про трирічне планування бюджету "дуже важливим інструментом".
"Адже бюджетні напрямки були як лозунги. Суть декларації (про трирічне планування бюджету, - ред.) - визначити механізми та процедуру (наповнення бюджету, - ред.). Дуже багато буде залежати від того, який буде формат декларації, тобто її змістовне наповнення", - додав він.
За словами Мельника, завдяки декларації про трирічне планування бюджету будуть визначені чітки алгоритми та логіка виділення коштів.
"Декларація визначатиме, що робити далі. Зокрема, у нас сьогодні тисячі кілометрі доріг в першому шарі залишилось. Так що нам тепер - не класти верхній шар? Перехід (на трирічне планування бюджету, - ред.) має визначити саме це", - додав заступник голови бюджетного комітету.
На його думку, за новим законом, виділення коштів на розвиток певної галузі передбачатиме результат для країни.
"Так само, наприклад, є розвиток вищої освіти. З однієї сторони - в Міносвіти кажуть, що хочуть віддати коледжі на структурні на місця. Але просовує в бюджетному кодексі державне замовлення приватних закладів. Тобто на приватні заклади можна знати ресурси, а не держколедж - ні? Це не державна політика. Адже має бути чітка філософія і ідеологія. Згідно статистики, більшість тих, хто обрав технікум, працює за спеціальністю. Тому таких потрібно підтримувати - це гарантія того, що вкладені гроші дадуть результат країні", - пояснив депутат.
Раніше РБК-Україна повідомляло, на які напрямки у бюджетному комітеті пропонують скоротити видатки. Зокрема, йдеться про скорочення фінансування суспільного мовлення.
Додамо, що також у бюджетному комітеті парламенту запропонували збільшити проект бюджету України на 2019 рік на 10 млрд гривень. Зокрема, по 3 млрд гривень пропонується збільшити видатки в сфері освіти та медицини.