Рада може заборонити ароматизовані цигарки

Рада може заборонити ароматизовані цигарки
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Законопроектом, як стверджують автори, планується "забезпечення високого рівня захисту здоров'я людини"

У Верховній раді України зареєстрований законопроект щодо заборони виробництва, реалізації та імпорту ароматизованих сигарет. Проект закону №9073 "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" щодо заборони тютюнових виробів з характерним смаком чи запахом" внесли у парламент 7 вересня 2018 року.

У пояснювальній записці автори проекту зазначають, що документом планується ввести в Україні в дію положення Директиви ЄС 2014/40/ЄС "Про наближення законів, правил та адміністративних положень держав-членів, що стосуються виробництва, презентації та продажу тютюну та супутніх товарів".

"Законопроектом передбачається забезпечення високого рівня захисту здоров'я людини, особливо молоді, а також для виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ). Цілями законопроекту є наближення законодавчих і нормативних актів до вимог Європейського союзу стосовно інгредієнтів тютюнових виробів та регулювання певних продуктів, які пов'язані з тютюновими виробами", - вказують автори проекту закону.

Зокрема, пропонується заборонити тютюнові вироби зі смаками і запахами фруктів, солодких спецій, ментолу тощо та запровадити відповідні санкції за порушення даних законодавчих норм. Причому заборону передбачається поширити не тільки на саме виробництво сигарет, але й на виробництво супутніх їм товарів з аналогічними ароматами - фільтрів, упаковок, капсул і так далі.

Заборону на виробництво і реалізацію ароматизованих сигарет передбачається карати штрафом у розмірі від 5 до 10 тисяч гривень, а за імпорт і оптовий продаж заборонених тютюнових виробів - від 10 до 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній раді підвищити акцизний податок на тютюнові вироби до рівня не нижче мінімального акцизного податкового зобов'язання.

Як писало РБК-Україна раніше, комітет британського парламенту закликає уряд зменшити обмеження на електронні сигарети як спосіб зниження кількості курців у країні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся