ru ua

Рада внесла зміни в Митний кодекс для узгодження із законом про ринок газу

Рада внесла зміни в Митний кодекс для узгодження із законом про ринок газу Фото: ВРУ

Відповідний законопроект підтримав 241 нардеп

Верховна Рада України узгодила норми Митного кодексу із законом "Про ринок природного газу". Відповідний проект закону №3074 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу" в другому читанні підтримав 241 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

Метою прийняття акта є усунення перешкод для здійснення операцій заміщення природного газу (бекхол) шляхом внесення відповідних змін до Митного кодексу України.

Відповідно до закону, митний контроль та митне оформлення обсягів природного газу за операцією з заміщення природного газу (бекхолу) здійснюється відповідно до заявленого митного режиму на підставі визначених Кодексом документів, а також акту приймання-передачі природного газу між перевізниками-операторами газотранспортних систем України та суміжної іноземної держави (окремо по кожному пункту приймання-передачі газу) та/або перевізником-оператором газотранспортної системи України та оператором газосховища, що містить інформацію про обсяги природного газу за операцією бекхолу.

Зазначається, що порядок здійснення митного контролю за обсягами природного газу за операцією бекхолу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів. Під операцією бекхолу розуміється операція, при якій приймання-передача природного газу здійснюється шляхом документального оформлення зустрічних потоків:

природного газу, який знаходиться в суміжних газотранспортних системах, -перевізниками-операторами газотранспортних систем України та суміжної іноземної держави по кожному пункту приймання-передачі газу окремо без його переміщення трубопровідним транспортом через митний кордон України;

природного газу, який знаходиться у газотранспортній системі та/або знаходиться у газосховищах України під митним контролем, - перевізником-оператором газотранспортної системи України та оператором газосховища без його фізичного закачування/відбору в/з газосховища.

Встановлюється, що відповідальність за декларування обсягів природного газу за операцією бекхолу несе декларант. Органи доходів і зборів не відшкодовують будь-які майнові претензії осіб, які мають повноваження стосовно відповідних обсягів природного газу.

Крім того, обсяги балансування природного газу, переміщеного трубопровідним транспортом через митний кордон України, облік яких ведеться відповідно до оперативного балансового рахунку (ОБР), підлягає митному оформленню у відповідний митний режим протягом 30 днів після закінчення дії угоди (договору) між перевізниками-операторами газотранспортних систем України та суміжної іноземної держави. Митне оформлення у відповідний митний режим балансуючих обсягів природного газу здійснюється протягом 30 днів після закінчення дії угоди (договору) між сторонами зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністр фінансів України, Наталія Яресько, доручила голові Державної фіскальної служби, Роману Насірову, провести перевірку всіх митних оформлень за спрощеною процедурою (IM40EA) у 2015 році та у січні 2016 року.