Рада спростила умови співпраці українських авіабудівників з зарубіжними партнерами

НовиниІнфраструктура    14.07.2016 - 18:14
Фото: ВР спростила умови співпраці українських авіабудівників з зарубіжними партнерами
Фото: ВР спростила умови співпраці українських авіабудівників з зарубіжними партнерами

За документ проголосував 241 парламентар

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №4809 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для міжнародної кооперації суб'єктів літакобудування та розвитку вітчизняного літакобудування". За документ проголосував 241 парламентар, передає кореспондент РБК-Україна.

Зазначається, що метою документу є створення умов для розвитку вітчизняного літакобудування шляхом надання суб’єктам літакобудування, що відповідають критерію, визначеному пунктом "в"  статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", можливості брати участь в реалізації міжнародних проектів у авіаційній галузі; створення конкурентоспроможних умов розробки, серійного виробництва, продажу та післяпродажного обслуговування літаків; забезпечення залучення іноземних інвестицій у розвиток авіаційної галузі; збільшення обсягів виробництва авіаційної продукції вітчизняних підприємств у процесі реалізації міжнародних авіаційних програм.

Законом передбачається надати суб’єктам літакобудування, які відповідають критерію, визначеному пунктом "в" статті 2 закону "Про розвиток літакобудівної промисловості", можливість бути засновниками та учасниками суб’єктів підприємницької діяльності (підприємств будь-яких організаційних форм та видів, господарських товариств, кооперативів).


Крім того, відповідно до документу,  вище зазначеним суб’єктам літакобудування надається право бути засновниками та/або учасниками суб’єктів господарювання, у тому числі за участю іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території держави, визнаної ВР  державою-агресором або державою-окупантом, та/або до яких застосовуються санкції відповідно до закону.

Також законом вище зазначеним суб’єктам літакобудування, що є об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі та відповідають критерію надається право за попереднім погодженням з Концерном бути засновниками та/або учасниками господарських товариств, у тому числі за участю іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території РФ.

Нагадаємо, ДП "Антонов" уклало нові контракти на поставку літаків до Саудівської Аравії, а також досягнуті домовленості про покупку Азербайджаном українських повітряних суден, вітчизняні літаки замовляє і Міністерство оборони.

On Top