Рада рекомендувала провести демаркацію кордону з Росією та закрити пункти пропуску на українсько-російському кордоні

Вівторок 17 червня 2014 17:50
Верховна Рада України підтримала в цілому проект постанови № 4048а "Про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону".

Верховна Рада України підтримала в цілому проект постанови № 4048а "Про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону". За відповідне рішення проголосував 261 нардеп.

Із фракції "Батьківщина" за цю постанову проголосували 63 депутати, із фракції "Удар" - 34 депутати, із фракції ВО "Свобода" - 35 нардепів, із групи "Економічний розвиток" - 21 депутат, із групи "Суверенна європейська Україна" - 31 депутат. З позафракційних проголосували 19 депутатів. У той же час із фракції Партії регіонів та КПУ не проголосували жоден депутат.

За словами лідера партії "Свобода" Олега Тягнибока, текст даного проекту постанови перегукується з рішенням, що вчора було ухвалено на засіданні РНБО.

Зокрема у постанові Рада рекомендує Кабінету міністрів України у місячний термін після набрання чинності цієї постанови ухвалити рішення про призупинення роботи пунктів пропуску через державний кордон вздовж сухопутної ділянки кордону з Російською Федерацією.

Також, згідно з постановою, Кабмін має негайно затвердити документи, необхідні для проведення в односторонньому порядку демаркації сухопутної ділянки кордону з Російською Федерацією, яка буде обладнана за прикладом зовнішніх кордонів Європейського союзу.

Також постанова доручає уряду негайно посилити контроль над ділянкою державного кордону з Молдовою в районах межування з невизнаною Придністровською Молдавською Республікою.

Також Рада рекомендувала Державній прикордонній службі України у місячний термін після набрання чинності цієї постанови розширити штат службовців для більш повного охоплення ділянки державного кордону з Російською Федерацією.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати розглядали цю постанову двічі. Під час першого голосування документ підтримали всього 203 депутати. Тому під час повторного розгляду була внесена поправка, згідно з якою Кабмін може приймати рішення про закриття тих чи інших пунктів пропуску через українсько-російський кордон на власний розсуд, тоді як у початковій редакції проекту постанови передбачалося закриття всіх пунктів пропуску окрім пунктів "Юнаківка", "Грем'яч" та "Хутір-Михайлівський".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся