ru ua

Рада продолжила утреннее заседание после перерыва

Рада продолжила утреннее заседание после перерыва Фото: Верховна Рада України

Верховна Рада продовжила ранкове засідання після перерви, яка була оголошена першим віце-спікером Андрієм Парубієм.

До перерви Верховна Рада України встигла підтримати в цілому проект закону № 2315а "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо експерименту в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення". За відповідне рішення проголосували 234 депутатів з 226 мінімально необхідних.

Також, Верховна Рада України в ході ранкового засідання підтримала Проект Закону "Про внесення змін до Сімейного Кодексу України щодо врахування відомостей про соціальний супровід сім'ї (особи) при захисті у судовому порядку сімейних прав та інтересів", №2190. Проект закону підтримали 247 народних депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Метою прийняття цього проекту акта є внесення змін до статей 19, 164 та 170 Сімейного кодексу України для вдосконалення механізму розгляду в судовому порядку спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе, шляхом унормування обов'язковості врахування органами судової влади факту відмови батьків від соціального супроводу",- йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Крім того, Верховна Рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", №2493. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання парламенту, передає кореспондент РБК-Україна. Проект закону підтримали 228 народних депутатів.

"Основною метою проекту Закону є спрощення державної реєстрації припинення центральних органів виконавчої влади, які є засновниками інших юридичних осіб",- йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Також в ході ранкового засідання, Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому проект закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (щодо безоплатної передачі окремо визначеного майна) №2660. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання парламенту, передає кореспондент РБК-Україна. Законопроект підтримали 228 народних депутатів.

Крім того, Верховна Рада України відправила на повторне друге читання Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації, №2775. За повернення проекту закону на повторне друге читання проголосували 229 народних депутатів.

"Метою проекту акта є визначення на законодавчому рівні органів, уповноважених приймати рішення про припинення фондів соціального страхування, утворювати відповідні комісії для забезпечення процедури їх реорганізації шляхом злиття в установленому законом порядку, а також подавати Мінсоцполітики проекти бюджетів фондів соціального страхування для внесення на затвердження Кабінетом Міністрів України. Такі повноваження проектом акта пропонується надати виконавчим дирекціям фондів соціального страхування, що реорганізуються. Також проектом Закону пропонується удосконалити процедуру призначення директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, що утворюється",- йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада в ході засідання крім іншого ратифікувала договір з Японією про кредит на модернізацію БСА. А також в ході засідання парламент проголосував за Проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Правове забезпечення реформи освіти в Україні" (9 грудня 2015 року) № 2438а від 24 липня 2015 року.