ua en ru

Рада передбачила створення єдиного контролюючого органу для всієї харчової продукції

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому урядовий законопроект № 4075а 4179а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів".

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 4179а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів". За відповідне рішення проголосували 230 нардепи.

Закон удосконалює термінологію для забезпечення гармонізації із законодавством ЄС, уточнює положеня щодо видів правопорушень та міри покарань, передбачає створення єдиного контролюючого органу для всієї харчової продукції, скасовує дозвільні процедури, яких не існує в ЄС, впроваджує європейські принципи регулювання ГМО, встановлює деталізовані вимоги до процедур державного контролю харчових продуктів на ринку України імпортної продукції у відповідності з європейською практикою, встановлює механізм саморегуляції операторами ринку на основі загальних вимог законодавства щодо гігієни харчових продуктів.

Закон передбачає запровадження в Україні європейської моделі системи забезпечення безпеки та якості харчових продуктів, яка побудована на принципі "від поля до столу", а також процедурах HACCP.

Закон відповідає вимогам європейського законодавства у сфері безпеки харчових продуктів, цілей євроінтеграції.