ru ua

Рада затвердила єдине правило проїзду перехресть з круговим рухом

Рада затвердила єдине правило проїзду перехресть з круговим рухом Фото: Верховна Рада України

Перевага буде надаватися транспортним засобам, що вже рухаються по колу

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №4246 "Про внесення змін до статті 41 Закону України" Про дорожній рух "(щодо пріоритетності транспортних засобів, що рухаються по колу)". Документ підтримали 234 нардепи, передає кореспондент РБК-Україна.

При цьому спочатку документ підтримали за основу 242 парламентарія, але за пропозицією профільного комітету він був проголосований в цілому.

Прийнятим Радою законом стаття 41 закону україни "Про дорожній рух" доповнюється наступним пунктом: "Перевагу в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу".

"Складна соціально-економічна ситуація в Україні призвела до відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автомобільних дорогах. Також в кожному місті діє правило перетину перехресть з круговим рухом, що викликає аварійність на таких ділянках. Тому сьогодні у суспільстві затребувані зміни, якими запроваджувалися єдині правила перетинання транспортними засобами перехрестя, де організовано круговий рух ", - зазначають автори проекту закону в пояснювальній записці.

Зазначається, що в країнах Європи на перехрестях, де організовано круговий рух, діє єдина схема руху Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію схеми Roundabout, аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%.

Прийняття такого законопроекту зменшить аварійність на перехрестях, де організовано круговий рух.

Законопроектом регулюються питання, що стосуються надання переваг у русі транспортним засобам, які виїжджають на перехрестя, де організовано круговий рух.

Таким чином, вносяться зміни до статті 41 закону про дорожній рух.

Нагадаємо, раніше Рада провалила закон про запобігання передчасного руйнування автомобільних доріг.