Рада відклала голосування за скорочення причин відхилення касаційних скарг

Народні депутати перенесли на четвер, 5 червня 2014 р., голосування за законопроект № 3263 "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України (щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду)".

Народні депутати перенесли на четвер, 5 червня 2014 р., голосування за законопроект № 3263 "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України (щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду)".

Голосування було перенесено через відсутність більшості депутатів у сесійній залі Верховної Ради.

Так, законопроект пропонує виключити зі статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України пункт 5, згідно з яким суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи. Це ж положення пропонується виключити і зі статті 328 Цивільного процесуального кодексу України.

Крім того, законопроект пропонує відраховувати строк подання, зокрема, касаційної скарги, не з моменту складання його в повному обсязі, а саме з моменту отримання повного тексту рішення суду апеляційної інстанції, який може бути потім предметом подальшого оскарження в рамках касаційного судочинства.

Зокрема законопроект передбачає внесення змін до статей 218 та 222 Цивільного процесуального кодексу України, які передбачають, що "у разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин. При цьому суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію рішення в повному обсязі. Суд складає повний текст рішення у строк, передбачений частиною третьою статті 209 цього Кодексу".

Також вноситься доповнення у статтю 325 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якою у разі складення рішення апеляційним судом в повному обсязі, скарга подається протягом 20 днів з дня отримання рішення (ухвали), складеного в повному обсязі.

Також пропонується внести зміни до статті 212 Кодекс Адміністративного судочинства України, згідно з який "в разі складення постанови в повному обсязі касаційна скарга подається протягом 20 днів з дня отримання постанови, складеної в повному обсязі", а не з дня складення постанови в повному обсязі, як зазначено у діючому законодавстві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся