Рада схвалила закон про столицю за основу

Рада схвалила закон про столицю за основу
Ілюстративне фото (Віталій Носач/РБК-Україна)

Законом розподіляються повноваження і посади київського міського голови і голови КМДА

Верховна рада України прийняла законопроект про столицю №2143-3 за основу в першому читанні, передає кореспондент РБК-Україна.

Законопроект підтримали 244 нардепа.

Суть закону

Документ створює нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади в столиці України.

Пропонується відновити районні ради в місті Києві як представницькі органи жителів районів Києва, при цьому розділити повноваження і розділити посади київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації.

Планується, що київський міський голова буде очолювати Київський магістрат - виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації буде здійснювати нагляд за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади .

Крім того, законопроектом комплексно врегульовано питання правового статусу міста Києва та особливостей місцевого самоврядування, в тому числі:

 • спеціальний статус Києва;
 • реалізація столичних функцій міста Києва;
 • адміністративно-територіальний устрій міста Києва;
 • організація міського життя на засадах сталого розвитку міста;
 • взаємодія територіальної громади міста Києва та територіальних громад населених пунктів Київської області;
 • місцеве самоврядування у місті Києві;
 • статус київського міського голови і його заступника з фінансових питань, заступника київського міського голови - керуючого справами Київської міської магістрату і заступника київського міського голови - головного архітектора міста Києва;
 • порядок забезпечення главою КМДА дотримання у Києві Конституції і законів України;
 • стратегічне планування у Києві;
 • стратегічні документи щодо розвитку міста Києва;
 • інформаційні системи міста Києва;
 • механізм контролю, аудиту і моніторингу в місті;
 • функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг.

Нагадаємо, в парламенті зареєстровані чотири законопроекти про столицю - місто-герой Київ від різних фракцій. Зокрема, законопроекти №2143 і №2143-3 внесли різні депутати від фракції "Слуга народу". Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував прийняти за основу саме законопроект №2143-3.

Як писало РБК-Україна, заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що законопроект про столицю буде істотно допрацьований до другого читання. За його словами, документ будуть допрацьовувати, враховуючи всі пропозиції з боку міжнародних організацій та експертів.

Додамо також, раніше глава фракції "СН" Давид Арахамія анонсував розгляд закону на цьому тижні.

Варто відзначити, основний закон №2143 був внесений до Ради 13 вересня. Документом передбачалося, що вибори мера Києва пройдуть 8 грудня 2019 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся