Рада звільнила від податку на прибуток ОСББ

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 1892 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій". За відповідне рішення проголосували 246 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Закон передбачає визнання об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, асоціацій власників жилих будинків, житлово-будівельних кооперативів неплатниками податку на прибуток, як неприбуткових організацій.

Як заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, цей закон іде у прив'язці до іншого законопроекту № 2049 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)". 

"Є законопроект, який підготовлений № 2049. Його проголосувати в першому читанні за основу. Таким чином це буде комплексне рішення", - сказав спікер.

"Я зараз поставлю за основу і в цілому №1892. При підготовці №2049 ми подивимося, якщо там будуть якісь зловживання, ми виправимо це... На ваш розгляд вносить законопроект № 2049... І ми домовлялися, що ми його розглянемо за основу. І я би просив врахувати під час підготовки до другого читання пропозицію народного депутата Южаніної щодо... Я так розумію, в неї було застереження тільки єдине: щоб не використовували цей законопроект для зловживань щодо податків. Тому, будь ласка, я прошу це опрацювати, і знайти узгоджене рішення в цьому питанні", - сказав Гройсман.

Так, законопроект № 2049 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)" у першому читанні підтримали 236 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Даний документ пропонує удосконалити питання оподаткування неприбуткових підприємств, строки сплати податкового зобов'язання, оподаткування доходів фізичних осіб, пов'язаних із отриманням благодійної допомоги, а також надати право сільським, селищним, міським радам встановлювати пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, громадським об'єднанням та благодійним організаціям.

Нагадаємо, Рада хоче ввести пропорційний принцип підрахунку голосів на зборах співвласників ОСББ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся