Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена через надумане кримінальне провадження, - Капустін

НовиниЕкономіка    25.10.2016 - 15:39
Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена майже місяць
Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена майже місяць

Робота німецького представництва "Матрапак ГмбХ", яке будує нафтохімічний завод у Харківській області, вже майже місяць зупинена через "надумане" кримінальне провадження. Таку думку у своєму блозі висловив директор представництва німецької компанії "Матрапак ГмбХ" Олександр Капустін.

"В Україні багато люблять говорити про важливість інвестицій і позиції країни у рейтингу "Doing Business". Інвесторів звуть, для них знімають ролики і проводять форуми. Реалії бізнесу в Україні виглядають зовсім інакше", - пише Капустін.

Він зазначає, що сьогодні виповнюється рівно місяць, як зупинена робота виробничого комплексу представництва німецької компанії "Матрапак ГмбХ". Він знаходиться в Краснокутському районі Харківської області, де здійснюється випуск широкого асортименту продукції нафтохімії.

"Причина: надумане кримінальне провадження. Фіскали провели виїмку документів і заарештували одинадцять цистерн з сировиною і продукцією компанії. Суд і слідчі органи анітрохи не бентежить, що представництво німецької компанії не вело діяльності на території України у період, зазначений у матеріалах слідства", - заявив Капустін.

Він також повідомив, що вже направив понад 40 звернень в різні органи та інстанції, але всі вони були залишені без уваги або розглянуті формально.

"Матрапак ГмбХ" – німецький виробник складних органічних розчинників та продуктів нафтохімії. Продукція компанії продається у супермаркетах України і Західної Європи. Раніше в компанії декларували намір інвестувати в розвиток виробництва в Україні 15 млн євро (420 млн грн) до кінця 2018 року. У 2016 році "Матрапак ГмбХ" вже вклав в українську економіку понад 200 млн грн у вигляді поставки унікального обладнання", - відзначає автор блогу.

За даними Капустіна, в даний час закінчується монтаж першої черги заводу з виробництва інгібітора гідратоутворення потужністю 750 тонн в місяць. Вартість обладнання складає 8 млн євро. Постачальник - американська компанія Plant Process Equipment Inc.

"Інгібітори гідратоутворення – затребуваний і стратегічно важливий продукт для газодобувної галузі України. Зараз вони, в основному, імпортується з Російської Федерації для потреб українських газодобувачів. Але всі плани, поки, перекреслені діями Податкової міліції у Харківській області та суду першої інстанції. Модернізація відкладена, не виконуються зовнішньоекономічні контракти, співробітники підприємства сидять без роботи. А німецька сторона всерйоз розглядає можливість виходу з проекту. Все це – наслідок дій тиску на німецький бізнес з боку Податкової міліції, яка стоїть на межі реорганізації", - пише Капустін.

Він підкреслив, що в законопроекті Мінфіну відкрито визнають, що податкова міліція в нинішньому вигляді є інструментом для тиску на бізнес.

"Зараз у Харківському апеляційному суді компанія опротестовує рішення суду першої інстанції про арешт сировини і продукції, що належать компанії "Матрапак ГмбХ". У минулий четвер судді другої інстанції прийняли безпрецедентне рішення – в третій раз відкласти розгляд позову для врегулювання питання сторонами. Наступне засідання апеляційного суду у справі відбудеться 31 жовтня. У нас немає ніяких ілюзій. Але абсурдність дій фіскальних органів і судової влади в Україні знаходиться за межею здорового глузду", - резюмував директор підприємства.

Ціна нафти Brent піднялася вище 51 долара за барель
Теги: химия, нефть
Читайте в розділі

НБУ на 23 січня зміцнив курс гривні до долара до 27,43

Уряд до квітня допрацює закони щодо реформування солідарного пенсійного забезпечення

Курс долара на міжбанку 20 січня знизився до 27,44

On Top