Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена через надумане кримінальне провадження, - Капустін

НовиниЕкономіка    25.10.2016 - 15:39
Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена майже місяць
Робота "Матрапак ГмбХ" зупинена майже місяць

Робота німецького представництва "Матрапак ГмбХ", яке будує нафтохімічний завод у Харківській області, вже майже місяць зупинена через "надумане" кримінальне провадження. Таку думку у своєму блозі висловив директор представництва німецької компанії "Матрапак ГмбХ" Олександр Капустін.

"В Україні багато люблять говорити про важливість інвестицій і позиції країни у рейтингу "Doing Business". Інвесторів звуть, для них знімають ролики і проводять форуми. Реалії бізнесу в Україні виглядають зовсім інакше", - пише Капустін.

Він зазначає, що сьогодні виповнюється рівно місяць, як зупинена робота виробничого комплексу представництва німецької компанії "Матрапак ГмбХ". Він знаходиться в Краснокутському районі Харківської області, де здійснюється випуск широкого асортименту продукції нафтохімії.

"Причина: надумане кримінальне провадження. Фіскали провели виїмку документів і заарештували одинадцять цистерн з сировиною і продукцією компанії. Суд і слідчі органи анітрохи не бентежить, що представництво німецької компанії не вело діяльності на території України у період, зазначений у матеріалах слідства", - заявив Капустін.

Він також повідомив, що вже направив понад 40 звернень в різні органи та інстанції, але всі вони були залишені без уваги або розглянуті формально.

"Матрапак ГмбХ" – німецький виробник складних органічних розчинників та продуктів нафтохімії. Продукція компанії продається у супермаркетах України і Західної Європи. Раніше в компанії декларували намір інвестувати в розвиток виробництва в Україні 15 млн євро (420 млн грн) до кінця 2018 року. У 2016 році "Матрапак ГмбХ" вже вклав в українську економіку понад 200 млн грн у вигляді поставки унікального обладнання", - відзначає автор блогу.

За даними Капустіна, в даний час закінчується монтаж першої черги заводу з виробництва інгібітора гідратоутворення потужністю 750 тонн в місяць. Вартість обладнання складає 8 млн євро. Постачальник - американська компанія Plant Process Equipment Inc.

"Інгібітори гідратоутворення – затребуваний і стратегічно важливий продукт для газодобувної галузі України. Зараз вони, в основному, імпортується з Російської Федерації для потреб українських газодобувачів. Але всі плани, поки, перекреслені діями Податкової міліції у Харківській області та суду першої інстанції. Модернізація відкладена, не виконуються зовнішньоекономічні контракти, співробітники підприємства сидять без роботи. А німецька сторона всерйоз розглядає можливість виходу з проекту. Все це – наслідок дій тиску на німецький бізнес з боку Податкової міліції, яка стоїть на межі реорганізації", - пише Капустін.

Він підкреслив, що в законопроекті Мінфіну відкрито визнають, що податкова міліція в нинішньому вигляді є інструментом для тиску на бізнес.

"Зараз у Харківському апеляційному суді компанія опротестовує рішення суду першої інстанції про арешт сировини і продукції, що належать компанії "Матрапак ГмбХ". У минулий четвер судді другої інстанції прийняли безпрецедентне рішення – в третій раз відкласти розгляд позову для врегулювання питання сторонами. Наступне засідання апеляційного суду у справі відбудеться 31 жовтня. У нас немає ніяких ілюзій. Але абсурдність дій фіскальних органів і судової влади в Україні знаходиться за межею здорового глузду", - резюмував директор підприємства.

Теги публікації: химия, нефть  Популярні теги: Київ, Порошенко Петро, Курс долара, новини України, ООС
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся