Процедуру приєднання споживачів до електричних мереж буде спрощено, - Мінрегіон

НовиниПолітика    11.09.2015 - 10:25
Фото: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Фото: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Має бути врегульований конфлікт інтересів між енергорозподільчою компанією-монополістом та споживачем

Відбулося чергове засідання робочої групи під головуванням заступника міністра Романа Абрамовського, з підготовки нової редакції законопроекту щодо удосконалення процедури приєднання електроустановок споживачів до електричних мереж, на виконання доручення Віце-прем'єра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадія Зубка, повідомляє прес-служба Мінрегіону України.

Заступник міністра Абрамовський наголосив на тому, що метою цього законопроекту є остаточне законодавче врегулювання процедури приєднання об'єктів будівництва до електричних мереж, встановлення справедливої вартості надання цих послуг та скорочення термінів виконання робіт з підключення.

Він зазначив, що головне завдання врегулювати конфлікт інтересів між енергорозподільчою компанією-монополістом та споживачем, зробити процес приєднання швидким та простим, таким що унеможливлює будь-які прояви корупції.

"Є певний перелік умов, які необхідні для швидкого будівництва таких мереж. В цьому питанні, в тому числі, не обійтись без врахування позицій органів місцевого самоврядування щодо земельних відносин, забезпечення містобудівною документацією та, в цілому, створення інвестиційно-привабливого середовища. Все треба владнати на рівні Закону, не повинно бути жодних підстав для будь-яких свавільних рішень", - наголосив він. 

Під час засідання учасники робочої групи ухвалили цілий ряд рішень які стосуються, в тому числі, визначення понять "стандартного" та "індивідуального підключення" до електричних мереж.

Робоча група також ухвалила рішення про створення підгрупи, до якої будуть входити представники відповідних підрозділів Мінрегіону, Держгеокадастру, ДАБІ, Київської міської адміністрації, а також учасників ринку задля напрацювання пропозицій з цих питань.

Наступне засідання групи заплановано на 15 вересня 2015 року. Остаточний текст законопроекту група планує сформувати на протязі  трьох тижнів. Після цього Законопроект буде оприлюднений на інтернет-ресурсі Мінрегіону для обговорення, повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, принципи фінансування проектів регіонального розвитку значно зміняться в 2016 роціНаразі у Мінрегіоні оцінюють готовність теплових організацій України до зими на рівні 90%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top