Протести в Окленді переросли в погроми і зіткнення з поліцією

НовиниНадзвичайні події    04.11.2011 - 19:29

Протести, які проходили в американському місті Окленд, переросли в погроми і зіткнення з поліцією. Про це повідомляє радіо "Маяк".
Поранення отримали п'ятеро демонстрантів і троє поліцейських, не менше 80 осіб заарештовано.
Спочатку акція під назвою "Захвати Окленд", мета якої - продемонструвати невдоволення пересічних американців політикою фінансових інститутів країн, проходила мирно.
Проте, напередодні деякі учасники протестів почали трощити вітрини магазинів у центрі міста, влаштовувати підпали і наносити на будівлі графіті з "антисоціальними гаслами".
Поліції довелося втрутитися, щоб не дозволити насильству поширитися на сусідні вулиці.
Як заявили організатори багатотисячної акції, погроми в Окленді влаштувала "анархістська молодь", що не має відношення до демонстрації.
Акції руху "Захоплення" почалися в м. Нью-Йорк під гаслом "Захопи Уолл-Стріт", з перших днів демонстранти зустріли рішучу відсіч з боку поліції, яка масово затримувала демонстрантів, не допускаючи збільшення числа учасників протестів.
Незабаром хвиля протестів під гаслом "Захоплення" накрила світ в глобальному масштабі. Протести проти отримання надприбутків великими компаніями і банками пройшли в Німеччині, Франції, Великобританії. У столиці останньої протестуючим так і не вдалося прорватися на площу перед будівлею Лондонської фондової біржі, і вони закріпилися в сквері біля собору Св. Павла, який був змушений закритися. Варто зазначити, що останній раз цей храм закривався, коли місто бомбила авіація гітлерівської Німеччини. Найбільш лютий опір зустріли поліцейські італійської столиці: на тлі заходів бюджетної економії мирна демонстрація в Римі швидко переросла у безлади. Їх учасники спалили декілька поліцейських машин і протягом майже 10 годин утримували одну з центральних площ міста.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top