ru ua

Прокуратура в 2012 р. притягла до відповідальності близько 700 службових осіб за порушення прав громадян у пенітенціарних закладах

Генеральною прокуратурою України та підпорядкованими прокурорами перевірено стан додержання конституційних прав громадян у слідчих ізоляторах пенітенціарної служби, кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин і у спеціальних установах органів внутрішніх справ. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Поточного року у слідчих ізоляторах перебувало понад 35 тис. ув'язнених, у спецустановах міліції понад 36 тис. осіб, у кімнатах для затриманих та доставлених близько 2,5 тис. громадян.

Перевірками установлено низку порушень прав затриманих та ув'язнених щодо їх належного матеріально-побутового забезпечення, медико-санітарного обслуговування та вільного доступу до лікарів територіальних закладів охорони здоров'я, дотримання строків тримання в установах, своєчасного інформування родичів про їх затримання тощо.

З метою усунення наявних порушень закону у 2012 році прокурорами внесено майже 1000 документів реагування, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто близько 700 службових осіб, за вчинення корупційних правопорушень 7 службовців притягнуто до адміністративної відповідальності.