ua ru

Програма ЄЦБ з викупу облігацій "не вічна і не нескінченна", - Драги

Програма Європейського Центробанку з викупу облігацій "не вічна і не нескінченний". Про це заявив Президент ЄЦБ Маріо Драгі, передає Reuters.
Він додав, що для підвищення апетиту до ризику на ринках потрібно підвищувати прозорість політики, і закликав владу Європи "висловлюватися однозначно", а потім стримувати обіцянки.
На питання про перспективи інфляції Драги відповів, що темпи зростання цін зависли близько 3 відсотків в єврозоні з-за одиничних факторів, таких як подорожчання нафти та іншої сировини, а також непрямого оподаткування.
"Ми очікуємо уповільнення інфляції до 2 відсотків до кінця 2012 року і збереження на рівні нижче 2 відсотків в 2013 році і далі", - сказав він.
Драги закликав регуляторів стежити за тим, щоб посилення вимог до капіталів банків не призвело до кредитного стиску, і порадив банкам продовжувати кредитувати приватний сектор.
"Банки єврозони останнім часом відчувають тиск відносно капітальної бази та умов фондування, - сказав Драги, виступаючи з лекцією в німецькій столиці. - План посилити їх капітальні бази - це спроба їх зміцнити позиції на фінансових ринках, але це нелегкий процес".
Він сказав, що акціонери не завжди готові піти на підвищення капіталу, але додав, що інші сценарії ще гірше з точки зору економічних наслідків.