Прогноз на 2012 р. для енергетичних і комунальних підприємств Західної Європи - негативний, - Fitch Ratings

Вівторок 20 грудня 2011 14:02

Динаміка цін і попит на послуги енергетичних і комунальних підприємств Європи в 2012 р. будуть слабкими. Це разом з істотними потребами в капітальних вкладеннях призведе до ще одного року від'ємного вільного грошового потоку у компаній. Такі наслідки, ймовірно, будуть посилюватися триваючим регулятивним тиском і втручанням держави. Такий прогноз міститься в звіті «Енергетичні та комунальні компанії Європи: прогноз на 2012 р.» міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

У звіті говориться, що для енергетичних і комунальних підприємств Західної Європи прогноз на 2012 р. негативний. У той же час прогноз по енергетичним і комунальним підприємствам Центральної Європи і СНД - стабільний.

Аналітики Fitch зазначають, що найбільші складності в Німеччині, Італії, Іспанії та Португалії. Найбільшому ризику піддаються генеруючі компанії з ухилом в бік теплоенегетичних технологій порівняно з дешевшими виробниками, компанії з контрактами на паливо на економічно невигідних умовах «бери або плати», а також підприємства в країнах, суверенні рейтинги яких перебувають під тиском або які проводять заходи жорсткої фінансової політики.

У звіті зазначається: «У той час як більшість рейтингів мають певний запас міцності, рейтинги компаній можуть опинитися під тиском, якщо ослаблення їх коефіцієнтів не зможе бути стримано. У цьому контексті агентство консервативно дивиться на заходи, що вживаються енергетичними компаніями, щоб впоратися з ситуацією, включаючи продажу активів, а також ретельно відстежує коригування енергетичної політики після аварії на атомній станції Фукусіма».

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся