У проект держбюджету внесли мільярд на реконструкцію аеропорту в Дніпрі

У проект держбюджету внесли мільярд на реконструкцію аеропорту в Дніпрі
Ілюстративне фото (dnk.aero)

Дніпро отримає сучасний аеропорт

У проекті бюджету на 2020 рік з'явилася стаття про фінансування робіт з модернізації міжнародного аеропорту "Дніпро". Скріншот відповідної сторінки у проекті держбюджету опублікував на Facebook мер Дніпра Борис Філатов.

"Передбачити за загальним фондом видатки розвитку за новою бюджетною програмою "Проектування і будівництво аеродрому міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ" для Міністерства інфраструктури України (відповідальному виконавцю бюджетної програми - Державному агентству інфраструктурних проектів України) у сумі 1.000.000 тис. грн", - йдеться в проекті бюджету.

Бюджетний комітет ВР вніс окремим рядком 1 мільярд гривень на реконструкцію аеропорту в Дніпрі в 2020 році. Будемо...

Опубліковано Borys Filatov Четвер, 17 жовтня 2019 р.

"Будемо сподіватися, що уряд і всі інші відповідальні товариші, які нескінченно відводять очі і роблять вигляд, що проблеми не існує, нарешті зрозуміють, що аеропорт в Дніпрі - це вже персональна обіцянку моїм землякам вже нової влади. Не варто уподібнюватися попереднім начальникам, які тільки годували обіцянками", - написав Філатов.

У профільному комітеті парламенту підтвердили, що витрати на проектування і будівництво аеродрому в Дніпрі внесені окремим рядком у проект бюджету-2020.

"Бюджетний комітет Верховної ради вніс окремим рядком у законопроект про держбюджет-2020 програму проектування і будівництва Міжнародного аеропорту "Дніпро". На неї заплановано 1 мільярд гривень - це те, що обіцяв Дніпропетровщині президент", - повідомив народний депутат Сергій Демченко, член комітету з питань бюджету.

Верховна рада планує розглянути проект закону про держбюджет на 2020 рік в п'ятницю, 18 жовтня.

"Думаю, ніяких перешкод не буде, і депутати проголосують за розвиток Дніпра. Будівництво нового аеропорту - це не тільки масштабно. Це великий успіх для всієї Дніпропетровської області. Це результат командної роботи депутатів: мого, Сергія Северіна, Дмитра Чорного, Влада Бородіна, Макса Бужанського, Кирила Нестеренка, Романа Каптєлова, Дениса Германа і Дмитра Кисілевського", - сказав Демченко.

Проект модернізації Міжнародного аеропорту "Дніпро" президенту Зеленському представили під час його візиту в місто у липні 2019 року. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко назвав створення для міста сучасного аеропорту одним зі своїх пріоритетів.

Як відзначали експерти, найбільш оптимальним визнано будівництво сучасної злітно-посадкової смуги на місці старої: смугу продовжать до 3,2 км, обладнують також новий перон, руліжні доріжки, термінали, інфраструктуру. Загальна орієнтовна вартість реконструкції, яка включає створення нової злітно-посадкової смуги і сучасного аеровокзального терміналу, - 2,9 млрд грн.

Проект модернізації аеропорту в Дніпрі може бути реалізований у форматі державно-приватного партнерства: держбюджет фінансує модернізацію злітно-посадкової смуги, а приватний інвестор будує сучасний аеровокзальний комплекс.

У створення сучасного аеровокзального комплексу міжнародного аеропорту "Дніпро" готова інвестувати група DCH бізнесмена Олександра Ярославського, що має аналогічний досвід створення та експлуатації міжнародного аеропорту "Харків".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся