ru ua

Приватизируемая "Донбасенерго" планує залучити кредит на 5,4 млрд грн

Компанія "Донбасенерго", яку планують приватизувати в кінці серпня, залучає позику у 5,4 млрд грн. Вчора було оголошено тендер на залучення кредитної лінії строком на сім років з лімітом в 2,5 млрд грн.

Компанія "Донбасенерго", яку планують приватизувати в кінці серпня, залучає позику у 5,4 млрд грн. Вчора було оголошено тендер на залучення кредитної лінії строком на сім років з лімітом в 2,5 млрд грн, пише видання "Комерсант-Україна".

Ці кошти підуть на реконструкцію Слов'янської ТЕС. Ще 140 млн євро компанія залучала на ці ж цілі два місяці тому.

Офіційно у відомстві і "Донбасенерго" ситуацію не коментують. Більш того, для погашення кредиту компанії строком на сім років будуть підняті тарифи на 20-22%, розповіли виданню в Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики. Нагадаємо, згідно чинних правил ДП "Енергоринок", зростання тарифів для операторів може бути компенсований або за рахунок зростання цін на електроенергію для споживачів, або за рахунок зниження тарифів для інших виробників електроенергії.

Читайте також: Конкурс з продажу майже 60,8% акцій "Донбасенерго" відбудеться 21 серпня 2013 року

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що залучення додаткових коштів на модернізацію генерацій не відповідає світовій практиці.

"Виставлена на приватизацію компанія з точки зору міжнародної практики не отримує ніякого додаткового ресурсу. Це нонсенс", - каже Устенко. Він вважає, що єдиним поясненням такої політики могло б бути, якщо б держава з першого разу не продала компанію, і тоді для збільшення її привабливості необхідні були б інвестиції.

Враховуючи безпрецедентну підтримку, яку компанія отримала перед приватизацією, вартість цього активу повинна бути набагато вище, вважає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.

"З урахуванням того, що Нацкомісія, по суті, гарантувала повернення інвестицій, принаймні, річну суму кредиту можна було б включити в стартову ціну, збільшивши його в два рази", - погоджується голова аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук каже, що збільшення виробництва електроенергії за рахунок розширення енергоблоків дозволить компанії в майбутньому збільшити обсяг продажів більш ніж на 10%. Справедливою стартовою ціною для продажу 60,7% акцій експерт вважає 1,3-1,4 млрд грн.

У Фонді держмайна вчора відмовилися коментувати умови конкурсу. Зараз стартова ціна 60,7% акцій "Донбасенерго" становить всього 641 млн грн - тобто вся компанія була оцінена в 5,5 разів менше її річного доходу (1 млрд грн проти 5,5 млрд грн). При цьому Фонд держмайна обмежив потенційне коло учасників приватизації українськими виробниками електроенергії та здобувачами.

"Донбасенерго" - одна з найбільших генерацій в країні. У 2012 році компанія збільшила виробництво електроенергії на 4% в порівнянні з 2011 р. - до 9,13 млрд кВт ч. Компанія експлуатує Старобешівську (1940 МВт) і Слов'янську (880 МВт) ТЕС сумарною встановленою потужністю 2820 МВт. Державі належить 85,77% акцій генкомпанії. Виручка "Донбасенерго" в 2012 р. по МСФО склала 5,5 млрд грн, чистий прибуток - 30,98 млн грн.

Поки про бажання брати участь у приватизаційному конкурсі заявило лише ТОВ "ТехНова" (Київ) бізнесменів Анатолія Шкрібляка та Олега Яковенка. Цій компанії підконтрольні Чернігівська, Черкаська та Сєвєродонецька ТЕЦ, їй також належить "Черкаське хімволокно". Енергохолдинг Ахметова ДТЕК і група Олександра Януковича "МАКО" не претендують на цей актив. Серед інших можливих претендентів учасники ринку називають "Донбаський розрахунково-фінансовий центр" Олександра Януковича, група "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса, Харківську ТЕЦ-5 Дмитра Фірташа, вугледобувну компанії Coal Energy S.A. Віктора Вишневецького, шахту ім. Засядька, контрольовану народним депутатом Юхимом Звягільським. У самих компаніях коментувати можливість своєї участі в конкурсі відмовилися.