Притік депозитів у 2011 р. буде більшим, ніж приріст кредитів, - учасник ринку

Притік депозитів у 2011 р. буде більшим, ніж приріст кредитів, вважає аналітик Ерсте Банку Мар'ян Заблоцький, передає кореспондент РБК-Україна.

"У 2011 і 2012 рр. ріст кредитів буде меншим, ніж приріст номінального ВВП. Тобто є значні обмежуючі фактори, які впливають на приріст кредитів. В цілому ми зійшлись на тому, що у 2011 р. приріст кредитів в цілому буде складати близько 8% і в 2012 р. близько 13%. Тобто дійсно менше того приросту інфляції і реального ВВП, який є в країні", - зазначив він.

За його словами, приросту кредитів заважає достатньо високий рівень неплатежів по кредитам, який є в банківській системі, а також певні проблеми, які банки відчувають при поверненні у своє використання заставного майна.

Також М.Заблоцький зазначив, що рівень проблемних кредитів майже досяг свого піку. "В принципі, у 2011 р. є шанс в цілому банківській системі вийти на прибуток. Проте, все ще доволі сильно буде залежати від політики резервування окремих банків, але шанси на прибуток в цілому у 2011 р. у нас є", - сказав аналітик.

М.Заблоцький зазначив, що в поточному році у банків буде достатньо вільних коштів, що є вигідним для уряду, оскільки він цього року планує залучити більше 50 млрд грн на внутрішньому ринку. У цьому випадку, за словами аналітика, у банків повинні бути достатні обсяги вільної ліквідності для купівлі державних цінних паперів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся