Прийняття парламентом Угорщини нової Конституції викликало протести в країні і на міжнародному рівні

Понеділок 18 квітня 2011 23:58

Парламент Угорщини 18 квітня, затвердив нову Конституцію. За неї висловилися 262 особи, проти - 44. Законопроект був підготовлений тільки однією партією "Фідес" (Угорський громадянський союз), лідером якої є прем'єр-міністр Віктор Орбан. Цій правоконсервативній партії належить більше двох третин голосів у парламенті, які необхідні для прийняття нової Конституції. Опозиційні соціалісти і "зелені" бойкотували голосування, передає Deutche Welle.
На думку критиків, новий основний закон дає правлячій партії і нинішньому главі уряду В.Орбану більш широкі можливості для керівництва та закріплення своєї влади. Так, у випадку поразки на виборах 2014 р. у В.Орбана залишається можливість розпустити парламент і призначити перевибори. Ліва і ліберальна опозиція критикували законопроект ще на стадії обговорення. Проект нової Конституції викликав протести в угорському суспільстві. У Будапешті за останні кілька днів пройшов цілий ряд маніфестацій опозиції, неурядових організацій та громадських рухів, які виступали проти ухвалення нового закону.
Уряд Німеччини висловив занепокоєння у зв'язку з результатами голосування в угорському парламенті. "Побоювання, що виникли на початку 2011 р. у зв'язку з новим законом про ЗМІ, не зникли, а тільки посилилися після прийняття сьогодні нової Конституції", - заявив державний міністр у Міністерстві закордонних справ Німеччини Вернер Хойер. Раніше свою стурбованість вже висловили ООН і Європейський союз, який, зокрема, відзначив як недолік обмеження основним законом свободи дій Конституційного суду Угорщини.
Як очікується, нова Конституція буде підписана Президентом Угорщини Палем Шміттом 25 квітня. Закон набуде чинності 1 січня 2012 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся