За умов об'єднання «Нафтогазу» з «Газпромом» Росія може внести корективи в будівництво обхідного газопроводу «Південний потік», - В.Язєв

За умов об'єднання «Нафтогазу» з «Газпромом» Росія може внести корективи в будівництво обхідного газопроводу «Південний потік». Про це під час телемосту між Києвом та Москвою заявив заступник голови Держдуми Росії, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв, передає «Радіо Свобода».

Ціна газу не може бути в центрі українсько-російських переговорів, заявляє В.Язєв.

«У нас, у 2009 р., на 11 років була підписана угода щодо ціни на газ, - зазначив В.Язєв. - З точки зору Росії, «Газпрому», умови справедливі, й вони реалізуються. «Газпром» розуміє непросту економічну ситуацію в цілому по Європі та в Україні... І пізніше були домовленості на 100 дол. зменшити ціну тисячу кубометрів газу».

За словами В.Язєва, переговори щодо створення спільного підприємства між «Нафтогазом» та «Газпромом» будуть довготривалими, а тому говорити зараз про якісь результати, навіть проміжні, зарано.

«Це настільки складний процес, він дуже чутливий, особливо для України, з урахуванням місця, ролі і значення, які «Нафтогаз» займає в українській економіці і взагалі в соціально-економічних питаннях», - зазначив В.Язєв.

Нагадаємо, Росія пропонує для створення спільного підприємства родовища в Астраханській області та на півострові Ямал. Україні пропонують передати в СП газотранспортну систему разом із газосховищами.

Натомість В.Язєв зауважує, що Астраханське родовище є найближчим до кордонів України, а на Ямалі зосереджені основні газові запаси.

У свою чергу, в росіян викликає скепсис стан української газової труби. За словами В.Язєва, ГТС потребує мільярдів для підтримання працездатності, не кажучи вже про модернізацію.

За словами В.Язєва, об'єднання «Газпрому» та «Нафтгогазу» може «піддати корекції» південний обхідний трубопровід. Крім того, в разі об'єднання, газ за внутрішньоросійськими цінами отримають українські споживачі. Але це стосуватиметься лише населення, а не промисловості, зауважив В.Язєв.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся