ua ru

Президентські вибори в Україні будуть проведені не раніше 2015 р., - Кожара

Президентські вибори в Україні будуть проведені не раніше 2015 р.

Президентські вибори в Україні будуть проведені не раніше 2015 р. Про це в інтерв'ю телеканалу CNN заявив виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Леонід Кожара.

На запитання телеведучої, чи потрібно Президенту Віктору Януковичу йти у відставку, Кожара відповів: "Я повинен підкреслити, що Президент Янукович був обраний у 2010 р. законним чином, ці вибори були визнані в усьому світі. За нього проголосували мільйони людей".

На його думку, більшість протестувальників на Майдані приїхали з західних регіонів країни, в той час як традиційний електорат Януковича - це схід і південь України". Саме тому, вважає в.о. міністра закордонних справ України, питання про дострокові президентські вибори "дуже далеке від реального світу".

"Навіть якщо ми почнемо готуватися до виборів заздалегідь, вони все одно відбудуться в 2015 р. у зв'язку з внутрішніми процедурами", - зазначив Кожара.

Також Кожара вважає, що влада виконала "майже всі" вимоги опозиції, включаючи відставку уряду. Він заявив, що українська влада готова говорити з опозицією про створення уряду, в якому будуть представлені всі сторони, і про конституційну реформу. "Однак, на жаль, створюється враження, що опозиція не хоче ділити відповідальність з українським урядом", - додав він.

Дипломат також наполягає, що міліція не отримувала наказу застосовувати силу до протестувальників, і навіть було видано "жорстку вказівку" не використовувати силових засобів проти демонстрантів. На його думку, в останні тижні українська міліція виявляла терпіння і не відповідала на "провокаційні дії з боку радикальних груп, яких сьогодні особливо багато в Києві". Ніколи раніше, вважає міністр, Україні не доводилося стикатися з такою кількістю екстремістських груп.

В інтерв'ю він також підтвердив, що 20 лютого в Україну мають прибути його колеги - міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі, які проведуть зустрічі з українською владою та лідерами опозиції.