ru ua

Президент ввів в дію рішення РНБО про енергобезпеку та проведення опалювального сезону

Президент ввів в дію рішення РНБО про енергобезпеку та проведення опалювального сезону

Президент України Петро Порошенко підписав указ №876 від 14 листопада, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року". Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Рішенням РНБО доручено Кабінету міністрів забезпечити використання природного газу вітчизняного видобутку виключно для задоволення потреб населення та житлово-комунального господарства у період опалювального сезону 2014/15 року. Також доручення РНБО стосуються забезпечення поліпшення розрахунків споживачами за енергоносії, в тому числі Уряд має опрацювати питання введення з 1 грудня 2014 року системи попередньої оплати за споживання енергоносіїв; стягнення заборгованості з теплоелектроцентралей та теплових електростанцій за спожиті ними електричну енергію і природний газ; припинення постачання енергоносіїв підприємствам, визнаним банкрутами.

Рішенням РНБО також вирішено запропонувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у тижневий строк змінити порядок забезпечення електроенергією споживачів на окремих територіях у районі проведення АТО та оплати ними спожитої електричної енергії, а також затвердити економічно обгрунтовані тарифи на енергоносії, що постачаються на вказані території.

Кабінет міністрів зобов'язали вжити заходи щодо оптимізації ціни імпортованого вугілля для потреб теплоелектроцентралей та теплових електростанцій, захисту економічних інтересів держави під час зберігання технологічної нафти. Уряд має опрацювати питання щодо запровадження ліцензування експорту вугілля; доцільності розірвання договорів концесії (оренди) об'єктів паливно-енергетичного комплексу у сфері видобування кам'яного вугілля.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерству енергетики та вугільної промисловості за участю НКРЕКП доручено вжити заходи щодо переведення всіх категорій споживачів на облік теплової енергії та природного газу з використанням приладів комерційного обліку, а також оптимізації норм споживання природного газу.

Крім того, для зменшення використання природного газу та мазуту вітчизняними ТЕЦ та ТЕС рішенням РНБО Міністерство енергетики та вугільної промисловості зобов'язано у тижневий строк опрацювати питання щодо імпорту в разі економічної доцільності електричної енергії з Росії; а також протягом місяця вжити заходи для недопущення виникнення аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, насамперед забезпечити потреби ТЕЦ та ТЕС у вугіллі та резервних видах палива для сталого проведення опалювального сезону.

Антимонопольному комітету України вирішено запропонувати провести перевірку підприємств з газифікації і газопостачання та енергопостачальних компаній щодо додержання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції, а Генеральній прокуратурі, Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ - організувати перевірки додержання вимог законів під час розподілу у 2014 році бюджетних коштів на державну підтримку вугледобувних підприємств, формування ціни реалізації на експорт електричної енергії європейським споживачам у 2014 році; проведення розрахунків за природний газ та теплову енергію.

Указ вводиться в силу з дня опублікування.

Нагадаємо, 5 листопада Кабмін не затвердив програму заміщення газу на підприємствах.