Президент Польщі ветував закон про Верховний суд

НовиниПолітика    24.07.2017 - 11:59
Фото: президент Польщі Анджей Дуда (twitter.com/andriyparubiy)
Фото: президент Польщі Анджей Дуда (twitter.com/andriyparubiy)

За словами президента, ця реформа не збільшить відчуття безпеки в країні

Президент Польщі Анджей Дуда накладе вето на спірний закон про Верховному суді, прийнятий 22 липня Сенатом. Про це голова держави оголосив під час виступу в президентському палаці у Варшаві, передає Wyborcza.

"На вихідних проводив консультації з юристами і політиками прийшов до висновку, що генеральний прокурор не може втручатися в роботу Верховного суду", - заявив Анджей Дуда.

За словами президента, ця реформа не збільшить відчуття безпеки в країні і також він зазначив, що рішення було прийнято швидко і без затримок.

"Я розумію, що моє рішення буде піддаватися критиці з боку однієї й іншої сторін політичної сцени. Але я розумію, що держава, що роздирається заворушеннями, не є державою, яка може розвиватися ", - сказав Дуда.

Зазначено, що закони про Національний судовий раді та Верховному суді не стануть частиною польської правової системи.

Президент сподівається, що з допомогою експертів у галузі права протягом декількох місяців будуть готові нові законопроекти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Польщі тривають протести проти судової реформи. Учасники демонстрацій вимагають від президента Польщі Анджея Дуди застосувати вето проти закону про Верховному суді.

До акцій протесту "Захищаємо суди", яка безперервно проходить з 20 липня, коли Сейм Польщі прийняв закон про Верховному суді, приєдналося кілька десятків міст у Польщі. Найбільші протести проходять у польській столиці.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top