Президент ЄНП: Переговори між ЄС та Україною зайшли у глухий кут

НовиниПолітика    30.03.2012 - 13:03

Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс вважає, що переговори між ЄС та Україною зайшли у глухий кут. Про це йдеться в його зверненні з нагоди з'їзду партії "Батьківщина", який проходить сьогодні у Києві, повідомляє прес-служба партії.

"Переговори між ЄС та Україною зайшли у глухий кут. Політична безвихідь щодо політично-вмотивованого переслідування (екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина") Юлії Тимошенко, (екс-міністра внутрішніх справ) Юрія Луценка, (колишнього виконувача обов'язки міністра оборони) Валерія Іващенка та інших лідерів опозиції, а також той факт, що Україна зісковзує до авторитаризму, викликають серйозне занепокоєння", - сказав він.

Глава ЄНП зазначив, що Президент України Віктор Янукович не виконав численні обіцянки, які він давав європейським лідерам щодо політичних в'язнів.

"Численні обіцянки, які дав Президент Янукович європейським лідерам щодо політичних в'язнів, не було виконано, в тому числі обіцянку, дану мені під час мого візиту до України у вересні 2011 року", - наголосив Вільфред Мартенс.

Також, як зазначає партія "Батьківщина", Мартенс закликав українську владу поважати принципи верховенства права, прав людини та "припинити переслідування опозиції, звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка та інших політв'язнів, і дозволити їм взяти участь у парламентських виборах".

Президент ЄНП також висловив занепокоєння станом здоров'я Тимошенко.

"Її базові права постійно порушуються. Ми вимагаємо у президента Януковича виконати рішення Європейського суду з прав людини щодо забезпечення Юлії Тимошенко адекватного медичного лікування у відповідній медичній установі", - сказав Мартенс.

Крім того, він зазначив, що під час дискусій на останньому саміті ЄНП лідери ЄС також висловили глибоку стурбованість ситуацією в Україні.

"Тому я хочу сказати вам, що ми використаємо чемпіонат Європи з футболу 2012 р. як привід, щоб повернути питання демократії та порушення прав людини в Україні до порядку денного", - підкреслив Вільфред Мартенс.

Нагадаємо, раніше заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Україна буде виконувати ті рішення, які винесе Європейський суд з прав людини за позовами Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top