ua en ru

Президент Австрії виступив проти посилення санкцій ЄС відносно Росії

Президент Австрії Хайнц Фішер застерігає від посилення політики санкцій, яка проводиться стосовно Росії на тлі конфлікту навколо України. Про це він заявив в інтерв'ю австрійському інформаційному агентству APA, опублікованому в неділю, 28 грудня, передає DW.

"Двері між Європою і Росією повинні залишатися відкритими. Також і в економічній сфері", - вважає Президент.

Він зазначив, що не тільки Росія, але і Євросоюз допустив помилку. На його думку, потрібно було дати Україні можливість співпрацювати як з Європою, так і з РФ.

"Але в Брюсселі, очевидно, переоцінили привабливість угоди про асоціацію порівняно з пропозиціями Росії. ... Тільки в останній момент зрозуміли, що для України це справжнє випробування на розрив", - сказав Фішер.

Однак він визнав, що анексія Криму є протиправною.

На питання про дозвіл конфлікту Фішер відповів, що першим кроком повинно стати дотримання режиму припинення вогню. Потім, за його словами, необхідний "розумний діалог, націлений не на загострення конфлікту, - ред.), а на розрядку".

"Тому я підтримую тих, хто каже, що ми досягли тієї стадії, коли ... введення нових санкцій, можливо, продовжить гальмувати розвиток Росії, але не наблизить нас до взаємоприйнятного рішення", - заявив Президент.

Крім того, на його думку, необхідні серйозні розмови про реформи в галузі децентралізації або федералізації, які створять на сході України ситуацію, що задовольняє обидві сторони".

Нагадаємо, раніше канцлер Австрії також виступив проти посилення санкцій щодо Росії.

За матеріалами DW.